Sezon 2022/2023 podzieliła na pół – pierwszą część spędziła w Legionovii Legionowo, zaś drugą w tureckim Antalya Muratpaşa Belediyespor. Ma na swoim koncie również kilka udanych sezonów w I lidze kobiet z zespołem SAN-Pajda Jarosław. Teraz wraca do ekstraklasy, aby wraz z ŁKS-em Commercecon Łódź bronić tytułu mistrza Polski. Aleksandra Dudek dołącza do złotej dziupli Łódzkich Wiewiór w sezonie 2023/2024!

Aleksandra Dudek urodziła się 18 stycznia 1997 roku w Lublinie i właśnie w barwach miejscowego SALOS-u rozpoczęła swoją siatkarską karierę. W 2017 roku podpisała kontrakt z zespołem SAN-Pajda Jarosław, w którym spędziła kilka udanych sezonów. Po czterech latach postanowiła spróbować swoich sił w ekstraklasie, dołączając na sezon do ekipy Energa MKS Kalisz.

Sezon 2022/2023 przyjmująca rozpoczęła w drużynie Legionovii Legionowo, jednak w trakcie rozgrywek zdecydowała się na pierwszy w karierze zagraniczny kontrakt i przeniosła się do tureckiego Antalya Muratpaşa Belediyespor. Zapytaliśmy Olę, jak ocenia ostatnie kilka miesięcy i jakie doświadczenie wyniosła z sezonu 2022/23. – Pomimo tego, że w trakcie sezonu zmieniłam barwy klubowe, to cały sezon uważam za udany. Zdobyłam cenne doświadczenie i niczego nie żałuję – podkreśla nowa przyjmująca Łódzkich Wiewiór.

Uważam, że z każdej sytuacji można wynieść coś dobrego, zależy to od naszego podejścia i od tego na czym chcemy się skupiać. W Legionovii nasze wyniki nie były zadowalające, ale uważam, że na co dzień mieliśmy dobrą atmosferę, każdy dołożył do niej swoją cegiełkę, sztab oraz zawodniczki – wspomina Aleksandra. – Przeniesienie do klubu z Turcji było dosyć spontaniczną decyzją i naprawdę się stresowałam, ale stwierdziłam, że jest to idealna okazja do spróbowania czegoś nowego. Teraz wiem, że była to najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć i dziękuję każdemu, kto mi w tym czasie pomagał. Poznałam tam wspaniałych ludzi, którzy przyjęli mnie w tak ciepły i gościnny sposób, dzięki temu bardzo szybko udało mi się tam zaaklimatyzować. Naprawdę wiele się tam nauczyłam, nie tylko siatkarsko, ale także jako człowiek, dlatego tak bardzo cenię sobie ten sezon i jestem za niego ogromnie wdzięczna.

Teraz przyjmująca wraca do ekstraklasy, a swoje doświadczenie będzie mogła wykorzystać w drużynie mistrza Polski. Co zdecydowało, że Aleksandra Dudek podpisała kontrakt z naszym klubem? – Myślę, że zadecydowało o tym to, jak wiele będę mogła się nauczyć w tym miejscu i z jakimi ludźmi będę pracowałaBycie w klubie, który został mistrzem Polski jest spełnieniem części ambicji, ale też wyzwaniem, któremu będę z całych sił starała się sprostać – mówi nowa zawodniczka ŁKS Commercecon Łódź. 

Gra w drużynie mistrza Polski to nie tylko walka o najwyższe cele w TAURON Lidze, ale również rywalizacja w europejskich pucharach. Czego Aleksandra oczekuje po najbliższym sezonie i jakie cele sobie stawia? – Moim celem jest to, by móc jak najbardziej przysłużyć się drużynie. Chciałabym, żebyśmy stworzyli zgrany zespół, który wspólnie będzie dążył do tego, co założymy sobie przed sezonem i żeby każdy czerpał z niego jak najwięcej dobrego – podkreśla przyjmująca.

Ola – witamy w drużynie!