Przed ŁKS-em Commercecon Łódź kolejne spotkanie w ramach rozgrywek TAURON Ligi. W meczu 5. kolejki Łódzkie Wiewióry zagrają na wyjeździe z #VolleyWrocław.

W drużynie ze stolicy Dolnego Śląska nie brakuje osób związanych w przeszłości z Łódzkim Klubem Sportowym. Zespół prowadzi duet trenerski Michal Masek/Bartłomiej Bartodziejski, na libero występuje Magdalena Saad, na środku siatki gra Joanna Pacak, na przyjęciu liderką jest Regiane Bidias, zaś za rozegranie odpowiada Lucie Muhlsteinova

Póki co #VolleyWrocław zajmuje 11. miejsce w tabeli, po czterech kolejkach nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa. W klasyfikacji wyprzedza jedynie zespół z Legionowa. W 4. kolejce Volejki uległy 0:3 ekipie Moya Radomki Lotnisko Warszawa-Radom.

Więcej powodów do radości mają na pewno siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, które aktualnie plasują się na pozycji lidera tabeli. Ełkaesianki wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania i nie straciły ani jednego seta. Z pewnością w poniedziałek będą chciały utrzymać dobrą passę. 

Łódzkie Wiewióry zgodnie deklarują, że doskonale czują się w swoich towarzystwie, a dobra atmosfera w połączeniu z ciężką pracą przynosi pożądane efekty. – Myślę, że to będzie wyglądać jeszcze lepiej. Jesteśmy dopiero na początku sezonu, a widać, że ta gra już się klei, więc myślę, że będzie fajnie – powiedziała Aleksandra Gryka, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu z OnlyBio Pałac Bydgoszcz. 

Julita Piasecka, która w meczu z bydgoszczankami zdobyła 8 punktów, podkreśliła, że zespół miał na spotkanie konkretną taktykę, którą bardzo dobrze zrealizował. – Myślę, że dobrze się spisałyśmy, jeśli chodzi o taktykę, dużo piłek wybraniałyśmy, dzięki czemu grało nam się lepiej. Wydaje mi się, że spełniłyśmy wszystkie oczekiwania – oceniła przyjmująca.

Kibice Łódzkich Wiewiór z pewnością oczekują, że drużyna z Wrocławia również przywiezie komplet punktów, a o tym przekonamy się w poniedziałek (28.11.) wieczorem. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:30.

Z kolei już w najbliższy piątek – 2 grudnia – o godzinie 17:30 ŁKS Commercecon Łódź zagra w Sport Arenie z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Bilety na to spotkanie kibice mogą kupować on-line w serwisie https://sportarena.makis.pl.

fot. Paweł Ciesielski