– W Tauron Lidze bez wątpienia chcę walczyć o najwyższe cele – mówiła przed sezonem 2022/2023 i razem z ŁKS Commercecon Łódź sięgnęła po pierwszy w swojej seniorskiej karierze złoty medal mistrzostw Polski. Nie zamierza jednak na tym poprzestać – w sezonie 2023/2024 będzie walczyć o obronę tytułu mistrzowskiego. Aleksandra Gryka zostaje w dziupli Złotych Wiewiór w sezonie 2023/2024!

Aleksandra Gryka urodziła się 6 lutego 2000 roku w Piasecznie, gdzie w miejscowym klubie KS Asto AZD rozpoczęła swoją przygodę z siatkówką. W 2016 roku wyjechała do Szczyrku, do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W tym czasie reprezentowała również młodzieżowe zespoły z Legionowa. W 2018 roku dołączyła do seniorskiej drużyny DPD Legionovii, zaś w sezonie 2020/2021 broniła barw uniwersyteckiej ekipy USC Trojans. Po powrocie z USA ponownie dołączyła do IŁ Capital Legionovii Legionowo. W 2022 roku zdecydowała się na przeprowadzkę do Łodzi i skok do dziupli Łódzkich Wiewiór. 

W sezonie 2022/2023 w barwach ŁKS Commercecon Łódź w TAURON Lidze rozegrała 24 mecze, zdobywając 252 punkty – 177 w ataku, 64 blokiem i 11 z zagrywki. W ataku zanotowała skuteczność na poziomie 56%.

Aleksandra Gryka ma na koncie medale w siatkówce młodzieżowej (złoto mistrzostw Polski kadetek i trzy mistrzostwa Polski w kategorii juniorek). Z ŁKS Commercecon Łódź wywalczyła pierwszy w seniorskiej karierze złoty medal mistrzostw Polski oraz zagrała w finale Pucharu Polski. Reprezentowała również zespół w Lidze Mistrzyń. 

W sezonie 2023/2024 ponownie będzie walczyć o najwyższe cele w biało-czerwono-białych barwach. Co zadecydowało, że Ola Gryka ponownie założy koszulkę z przeplatanką? – Przede wszystkim atmosfera w klubie – podkreśla. – Pełen profesjonalizm, otwartość i zaangażowanie wszystkich wokół, ambicja i głód zwycięstwa. Z taką ekipą wyzwania profesjonalnego sportu stają się łatwiejsze do pokonania.

Między sezonami środkowa wyjątkowo miała więcej czasu na odpoczynek. Jak upływa jej ten czas? – Tegoroczne wakacje były mi bardzo potrzebne. Uporządkowałam wiele spraw i doprowadziłam ciało do pełni zdrowia. Ale od jakiegoś czasu piłka zaczęła dziwnie na mnie patrzeć i korci, żeby ją poodbijać. Improwizacja jest przyjemna, ale rutyna i celowość działań jest równie ważna. Trzeba znaleźć balans – mówi Ola.

Przychodząc do ŁKS Commercecon Łódź podkreślała, że każdy sezon musi być związany z postawieniem celów, do których należy dążyć. Nie inaczej będzie w tym roku. Jakie cele stawia sobie zatem Aleksandra Gryka? – Moim celem jest zagranie jeszcze lepszego sezonu niż ubiegły. Cel numer jeden to obronić mistrza. Cel numer dwa to zdobyć Puchar Polski. Cel numer trzy to znaleźć się w czołówce najlepszych europejskich drużyn podczas Ligi Mistrzyń. Ambitne cele, ale jak już kiedyś wspomniałam, one ciągną za uszy do góry – zaznacza środkowa Łódzkich Wiewiór.

Ola – cieszymy się, że zostajesz w dziupli!