Dziś, 28 października ŁKS Commercecon Łódź zainauguruje sezon 2022/2023 TAURON Ligi. Będzie to siódmy sezon Łódzkich Wiewiór w ekstraklasie od powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w 2016 roku. W ciągu sześciu poprzednich siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego wywalczyły pięć medali – srebrny, złoty i trzy brązowe. 

W 1. kolejce łodzianki zmierzą się na wyjeździe z UNI Opole. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:00. Transmisja w Polsacie BOX Go, natomiast radiowa relacja w Radio Łódź.

W sezonie 2022/2023 cele zespołu znów będą wysokie, ale jak podkreśla prezes Hubert Hoffman nie chodzi o nakładanie presji. – W żadnym wypadku nie ma presji, że musimy zdobyć mistrzostwo. To jest bardzo dobry zespół. Jeśli zagra swoją siatkówkę, to innego celu nie możemy sobie postawić jak ten najwyższy. Dobry zespół = dobry wynik – mówi prezes klubu.

Trener Alessandro Chiappini dodaje, że najważniejsza jest presja, którą każdy nakłada sam na siebie. – Jesteśmy ludźmi sportu, żyjemy naszymi celami. Tak naprawdę nasza presja to jest presja wewnętrzna. Codzienna presja, żeby pracować ciężej, być coraz lepszymi i rozwijać się. Klub chce nam zapewnić jak najlepsze warunki do realizowania swoich celów. My musimy być wystarczająco mądrzy, żeby to wykorzystać. Codziennie musimy pracować ze swoją presją wewnętrzną, a nie tą z nakładaną z zewnątrz – podkreśla szkoleniowiec.