Z wielką przyjemnością informujemy, że Centrum Rehabilitacji All-Med zostało nowym partnerem ŁKS Commercecon Łódź!

Centrum Rehabilitacji All-Med działa od 8 listopada 2011 roku, mieści się w przestronnym (około 500 m), klimatyzowanym budynku, bez barier architektonicznych. Ośrodek usytuowany jest na największym osiedlu Łodzi – Retkini, liczącym 100 tys. Mieszkańców, w miejscu z dogodnym dojazdem środkami komunikacji miejskiej.

Godziny otwarcia od 8.00 do 20.00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty od 9.00 do 14.00 są dostosowane do pracy zmianowej pacjentów. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę lekarską, którą stanowią lekarze rehabilitacji medycznej. Zespół fizjoterapeutów tworzą doświadczeni, wyspecjalizowani, z licznymi certyfikatami magistrowie fizjoterapii oraz masażyści.

All-Med prowadzi kompleksowe działania, których celem jest przywrócenie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności. Oferujemy najnowocześniejszy sprzęt i fachową opiekę zespołu fizjoterapeutów. 

Centrum Medyczne All-Med Rehabilitacja oferuje pełną gamę zabiegów z zakresu fizykoterapii:
• laseroterapia ( punktowa, skaner);
• magnetoterapia;
• elektroterapia( prądy TENS, interferencyjne, diadynamiczne, jonoforeza, galwanizacja, elektrostymulacja, KOTZ’a);
• sollux;
• krioterapia ( parami azotu);
• ultradźwięki;
• hydroterapia ( kąpiel wirowa kończyn górnych, dolnych);
• pole magnetyczne wielkiej częstotliwości (TERAPULS); 
• mechaniczny drenaż limfatyczny;

oraz kinezyterapii:
• ćwiczenia w odciążeniu;
• ćwiczenia bierne;
• ćwiczenia równoważne;
• indywidualna praca z pacjentem.

W ofercie znajdują się również:
• masaż (klasyczny, limfatyczny)
• masaż tkanek głębokich;
• rozluźnianie mięśniowo-powięziowe;
• PNF ;
• Bobath;
• kompleksowa terapia przeciwobrzękowa;
• kinesiotaping;

Wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów prowadzi rehabilitację z zakresu:
• neurologii;
• urologii i uroginekologii;
• ortopedii (pourazowej, pooperacyjnej);
• onkologii;
• reumatologii;
• zespołów bólowych kręgosłupa;
• gimnastyki korekcyjnej dla dzieci;
• gimnastyku usprawniającej dla seniorów.

GIMNASTYKA GRUPOWA – Zdrowy Kręgosłup

„Zdrowy Kręgosłup” to zajęcia o bardzo łagodnym charakterze, przeznaczone dla osób w każdym wieku, dla osób z nadwagą oraz z różną aktywnością fizyczną. Pomagają osobom długotrwale pracującym w pozycjach siedzących lub stojących. Trening ten to jednocześnie profilaktyka i terapia bólów narządów ruchu angażujący do pracy cały gorset mięśniowy podtrzymujący kręgosłup. Zestawy ćwiczeń wzmacniają i rozciągają mięśnie wewnętrzne, które stabilizują kręgosłup i poprawiają postawę ciała. Opracowany trening ma charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny w zakresie bólu i skrzywień kręgosłupa. Oparty jest na ćwiczeniach rozluźniających, rozciągających, równoważnych i wzmacniających, które w połączeniu z nauką techniki oddychania dają efekt prawidłowej postawy ciała (stabilizacji kręgosłupa). W zajęciach możliwe jest zastosowanie piłek, lasek i gum gimnastycznych.

TERAPIA PRZECIWOBRZĘKOWA APARATEM BOA MAX 2

• likwiduje obrzęki;
• skuteczna walka z cellulitem;
• wspomaga odchudzanie;
• poprawa krążenia;

PORADNIA ZABURZEŃ STATYKI NARZĄDÓW PŁCIOWYCH ŻEŃSKICH I MĘSKICH

Diagnostyka i leczenie:
• różnych rodzajów nietrzymania moczu;
• zaburzenia narządów rodnych po porodzie;
• profilaktyka poporodowa;
• badanie sEMG mięśni dna miednicy.

Badanie sEMG to niezbędny element procesu leczenia zaburzeń nietrzymania moczu i stolca. Stwarza możliwości regeneracji struktur nerwowych, naczyń włosowatych oraz wzmocnienie mięśni dna miednicy. Dzięki stosowaniu funkcjonalnej elektrostymulacji i dobraniu odpowiednich jej wartości (są one uzależnione od stopnia i rodzaju uszkodzeń) mamy wpływ na procesy reinnerwacji i rewaskularyzacji
mięśni dna miednicy. Oferujemy stałą opiekę fizjoterapeutyczną oraz rehabilitację uzupełniającą proces leczenia.

TERAPIA STAWÓW SKRONIOWO-ŻUCHWOWYCH

Objawami problemu ze stawami skroniowo-żuchwowymi są m.in. przewlekłe bóle (głowy, zębów, ramion, kraku, ucha), szumy uszne lub uczucie zatykania, zawroty głowy, problemy z otwieraniem ust, gryzieniem i połykaniem, zgrzytanie zębami i ścieranie zębów.
Terapia opiera się na technikach manualnych w zakresie osteopatii czaszkowej oraz terapii kręgosłupa szyjnego oraz piersiowego. Szczególną uwagę przywiązuje się do mięśni w obszarze czaszkowo-szyjnym. Ma to na celu zmniejszenie napięcia mięśniowego i przywrócenie właściwych funkcji stawu skroniowo-żuchwowego.

Więcej informacji na FB: www.facebook.com/rehabilitacjaAllMed i pod nr telefonu 42 252 00 28