W ostatnim dniu turnieju Amica Cup 2022 ŁKS Commercecon Łódź wygrał 3:1 z niemieckim Rote Raben Vilsbiburg 3:1. Łodzianki tym samym odniosły komplet zwycięstw i wygrały całe zawody. MVP niedzielnego spotkania została wybrana Kamila Witkowska.

Ełkaesianki rozpoczęły spotkanie przeciwko Rote Raben z wysokiego c. Plas Valentiny Diouf dał im prowadzenie 3:0, a po ataku Kamili Witkowskiej było już 7:0. Kolejny atak środkowej ŁKS-u Commercecon dał drużynie z Łodzi wynik 11:0. Anastasiia Hryshchuk zmieniła Valentinę Diouf. Udana akcja duetu Roberta Ratzke/Aleksandra Gryka dał łodziankom prowadzenie 16:5, a o czas poprosił trener rywalek. W miejsce Ratzke pojawiła się Angelika Gajer, która od razu w pierwszej swojej akcji posłała piłkę do Gryki, a środkowa bez problemu zdobyła kolejny punkt (19:9). Gdy zatrzymana została Witkowska niemiecki zespół zdobył 12. punkt, ale w kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Hryshchuk (21:12). Łodzianki zwyciężyły w pierwszym secie 25:17.

Drugiego seta ŁKS Commercecon również rozpoczął od mocnego uderzenia. Gdy z zagrywki punkt zdobyła Angelika Gajer, było 4:0 dla łodzianek i o czas poprosił trener Rote Raben. Dotknięcie siatki po stronie niemieckiego zespołu dało Ełkaesiankom prowadzenie 12:7. Autowy atak Lary Darowski utrzymał pięciopunktową przewagę Ełkaesianek, a w kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Hryshchuk i było 18:12. Punktowała również Julita Piasecka, utrzymując pewne prowadzenie swojego zespołu (19:13). W miejsce Lany Scuki na boisku pojawiła się Zuzanna Górecka. Po jej ataku ŁKS Commercecon prowadził 21:16. Blok duetu Piasecka/Witkowska dał łodziankom przewagę 23:17, a seta zakończyła autowa zagrywka niemieckiego zespołu (25:20).

Na początku trzeciego seta oglądaliśmy wyrównaną grę po obu stronach boiska. Po bloku duetu Gryka/Hryshchuk ŁKS Commercecon prowadził 6:4, ale rywalki doprowadziły do remisu po 7. Kolejny remis (10:10) mieliśmy po ataku Zuzanny Góreckiej. Gra po obu stronach siatki była w tym secie zdecydowanie bardziej wyrównana, po ataku Piaseckiej mieliśmy remis po 15. Na parkiet wróciły Roberta RatzkeValentina Diouf. Gdy zatrzymana została włoska atakująca, zespół Rote Raben zdobył dwupunktowe prowadzenie (17:15). Po kolejnym punkcie dla niemieckiej ekipy o czas poprosił Alessandro Chiappini. Siatkarki Rote Raben skutecznie wykorzystywały nico słabszy moment po stronie rywalek i to doprowadziło je do wygranej 25:21.

W czwartym secie trener Chiappini wrócił do wyjściowego składu. Po ataku Valentiny Diouf ŁKS Commercecon prowadził 4:2. Gdy zablokowana została Julita Piasecka, zrobiło się po 5. W środkowej części seta łodzianki odskoczyły na pięć punktów, po ataku Aleksandry Gryki prowadziły 13:8. Mocny atak Zuzanny Góreckiej dał Ełkaesiankom przewagę 17:10, a w kolejnej akcji piłkę przechodzącą zgasiła Kamila Witkowska. Autowy atak Diouf zmniejszył straty Rote Raben do trzech oczek i o czas poprosił trener Chiappini. Gdy zablokowana została Górecka, było już tylko 21:19. piłka meczowa po zagrywce Gryki, górecka kończy 25:19

MVP: Kamila Witkowska

ŁKS Commercecon Łódź – Rote Raben Vilsbiburg 3:1
(25:17, 25:20, 21:25, 25:19)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (10), Witkowska (23), Diouf (6), Ratzke (1), Scuka (4), Piasecka (14), Drabek (libero) oraz Hryshchuk (4), Gajer (3) i Górecka (12)
Vilsbiburg: Segovia (7), Arbos (14), Stuut (16), Darowski (9), Heppel (6), Flory (6), Knip (libero) oraz Lopez (2)