Athina Papafotiou została nową zawodniczką ŁKS Commercecon Łódź. Grecka rozgrywająca pomyślnie przeszła testy medyczne, szybko wkomponowała się w zespół na treningach, więc decyzja nie mogła być inna. Oficjalnie już witamy Athi w naszej ekipie!

W półfinale Pucharu Polski przeciwko Enea PTPS Piła kontuzji kolana doznała Lucie Muhlsteinova. Uraz więzadeł okazał się poważny, nasza rozgrywająca szybko przeszła operację, ale jej powrót na boisko do końca sezonu będzie niemożliwy. W związku z tym zarząd klubu zmuszony był skorzystać z możliwości transferu medycznego. 

Athina Papafotiou w tym sezonie występowała w barwach włoskiego Imoco Volley Conegliano i była zmienniczką Joanny Wołosz. W trakcie sezonu doznała kontuzji, a zespół zakontraktował Martę Bechis. Uraz okazał się jednak na tyle niegroźny, że Greczynka może wrócić do regularnej gry. 

W trakcie swojej kariery 29-latka występowała w Panathinaikosie Ateny, AEK Ateny, Allianz MTV Stuttgart, ASPTT Mulhouse i ostatnio w Imoco Volley Conegliano. Ma na swoim koncie mistrzostwo kraju zarówno z AEK, jak i Panathinaikosem. Z Allianz MTVw 2015 roku zdobyła Puchar Niemiec. Dwa sezony z rzędu wybierano ją najlepszą rozgrywającą ligi francuskiej.

fot. z oficjalnego profilu zawodniczki