W sezonie 2020/2021 w sztabie szkoleniowym nie zabraknie Bartłomieja Bartodziejskiego, który będzie pełnił funkcję asystenta Giuseppe Cuccariniego. – Formuje się nowy zespół. Jestem wdzięczny i cieszę się, że po raz kolejny znalazło się w nim dla mnie miejsce – mówi trener.

Bartłomiej Bartodziejski związany jest z ŁKS-em Commercecon Łódź od 2015 roku. W tym czasie współpracował z Maciejem Bartodziejskim, Michalem Maskiem, Markiem SolarewiczemGiuseppe Cuccarinim. Pozostanie prawą ręką Włocha w sezonie 2020/2021. – Każdy nowy sezon to kolejne wyzwanie. Tak też traktuję kontynuację mojej współpracy z ŁKS-em – podkreśla. – Cieszę się, że moja dotychczasowe zaangażowanie zostało docenione. Motywuje mnie to do dalszej pracy.

Bartek w swojej karierze trenerskiej zdobył już trzy medale mistrzostw Polski. Swoje doświadczenie wzbogacał również dzięki grze ŁKS-u Commercecon w europejskich pucharach. Ale klub może liczyć na zaangażowanie trenera również poza boiskiem. Zawsze wspomaga nas w organizowanych akcjach charytatywnych i społecznych. Angażuje się również w działania, które promują uprawianie sportu wśród dzieci. 

Jaka jest Twoja ocena nowego składu, póki co „na papierze”?

Na ocenę jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Dokonaliśmy kilku zmian w podstawowym składzie, mamy nadzieję, że nowe zawodniczki będą doskonałym uzupełnieniem naszego zespołu.Cały czas jesteśmy na etapie ostatecznego dopinania składu. Poprzedni sezon był dość nietypowy. Jesteśmy po długiej przerwie, która wszystkim nam dała się we znaki. Teraz musimy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Zależy nam na tym, żeby jak najszybciej w komplecie rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Już niebawem będziecie mogli zobaczyć jak prezentuje się ŁKS Commercecon w nowej odsłonie.

Na początku roku pierwszym trenerem został Giuseppe Cuccarini. Teraz będziesz miał okazję współpracować z nim od początku przygotowań. Jakie są Twoje oczekiwania?

Dla mnie zawsze najważniejszy jest rozwój – mój i zespołu, z którym pracuję. Nasza współpraca tak naprawdę dopiero się zaczęła. Cieszę się, że będę mógł uczyć się od tak doświadczonego i utytułowanego trenera jakim jest Giuseppe Cuccarini. Dla mnie w pracy zawsze bardzo ważne jest zaufanie i otwartość. Mam ogromną nadzieję, że ta współpraca zarówno dla mnie, jak i dla Beppe będzie dobrym doświadczeniem, zakończonym sukcesem, na który wszyscy liczymy.

Jak będą wyglądały przygotowania do nowego sezonu?

Myślę, że można powiedzieć, że na swój sposób przygotowania trwają cały czas. Każdy z nas, w miarę możliwości, starał się podtrzymać formę, co przez długi czas nie było łatwe. Na początku lipca wszystkie zawodniczki powinny być już na miejscu i wtedy się okaże jaki jest efekt tych wysiłków 😉 Ale tak na poważnie to początek treningów planujemy na 8 lipca. Wszystkie treningi będą odbywały się w naszej hali oraz siłowniach FitFabric. Myślę, że po tak długiej przerwie bardzo ważne będzie fizyczne przygotowanie zespołu do pracy, żeby uniknąć kontuzji.

Bartek cieszymy się, że zostajesz z nami!

*fot. Michał Żukowski