Przychodziła do ŁKS-u Commercecon Łódź jako wicemistrzyni Holandii z 2015 roku i wicemistrzyni Niemiec z 2019 roku. Po sezonie 2020/2021 dołożyła do swojej kolekcji brązowy medal mistrzostw Polski. Dziś dziękujemy Britt Bongaerts za sezon spędzony w drużynie Łódzkich Wiewiór i życzymy jej powodzenia w dalszej karierze.

Britt Bongaerts rozegrała w biało-czerwono-białych barwach 31 meczów ligowych, reprezentowała również zespół z Pucharze Polski i Lidze Mistrzyń. Zdobyła dla naszej drużyny 87 punktów, w tym 12 z zagrywki i 40 blokiem. Aż 10 „oczek” w jednym meczu wywalczyła w spotkaniu rundy zasadniczej przeciwko BKS-owi Bostik Bielsko-Biała, co jak na rozgrywającą jest naprawdę warte podkreślenia.

Dwukrotnie została wyróżniona statuetką jako MVP meczu w TAURON Lidze. Drugą otrzymała po ostatnim meczu o brązowy medal, co było potwierdzeniem tego, jak dobrze kierowała grą zespołu w najważniejszym momencie. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że nasza rozgrywająca sprawiedliwie rozdzielała piłki pomiędzy koleżanki z parkietu, uruchamiając w ataku zarówno skrzydłowe, jak i środkowe. 

Trzymamy kciuki za kolejną siatkarską przygodę naszej Wiewióry! Bedankt Britt!