ŁKS Commercecon Łódź kontynuuje meczowy maraton. We wtorek (5 grudnia) o godzinie 18:00 mistrz Polski podejmie ukraińską drużynę SC Prometey Dnipro w ramach 4. kolejki CEV Ligi Mistrzyń. W pierwszym meczu, który odbył się w rumuńskim Mioveni, Wiewióry wygrały 3:0. 

W pierwszym meczu fazy grupowej pomiędzy ŁKS Commercecon Łódź a SC Prometey Dnipro mistrz Polski nie dał rywalkom wygrać nawet seta. Trzeba jednak przyznać, że w trzeciej partii gra w końcówce emocji nie zabrakło. W decydujących momentach Wiewióry zachowały zimną krew i finalnie cieszyły się z kompletu punktów. Valentina Diouf zdobyła 21 punktów i została nagrodzona statuetką MVP. 11 punktów dołożyła Julita Piasecka, a 10 Aleksandra Gryka. W drużynie z Ukrainy 11 punktów zapisała na swoim koncie Svitlana Dorsman, 9 Bojana Milenković, zaś 8 Yevheniia Khober

Do meczu z Prometeyem ŁKS Commercecon Łódź przystąpi zaledwie dwa dni po wyjazdowym spotkaniu z Energą MKS Kalisz. Łodzianki wygrały je 3:0 i awansowały na 4. miejsce w tabeli TAURON Ligi. MVP meczu została wybrana Aleksandra Dudek, która zdobyła 11 punktów, notując 45% skuteczności w ataku i 43% pozytywnego przyjęcia. 

Siatkarki SC Prometey Dnipro rozgrywają mecze ligi ukraińskiej w formie mini turniejów. Spośród siedmiu drużyn, które biorą udział w rywalizacji, zespół Prometeya nie ma sobie równych. Na 7 rozegranych meczów drużyna prowadzona przez trenera Ivana Petkova wygrała wszystkie w stosunku 3:0. 

Jedną z liderek ŁKS Commercecon Łódź jest rozgrywająca Roberta Ratzke, wicemistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska. Brazylijka, która mieszka w Łodzi od 2021 roku, przy okazji meczów CEV Ligi Mistrzyń zachęca do wykorzystywania siatkówki jako drogi do poznawania różnych kultur. – Wykorzystujmy to, co daje nam siatkówka. Uczmy się nowych języków, poznawajmy kulturę miejsc. Na przykład Warszawa jest mi bliska, ponieważ to miasto, w którym znajdziesz po kawałku wszystkiego. Przypomina mi Sao Paulo. W Warszawie uwielbiam Stare Miasto, jest naprawdę piękne, a w Łodzi Manufakturę. Tu w Polsce nie ma miasta, w którym nie znaleźlibyście świetnych kawiarni czy dobrych restauracji – zachwala.

W tabeli grupy E CEV Ligi Mistrzyń SC Prometey Dnipro zajmuje 4. miejsce, zaś ŁKS Commercecon Łódź plasuje się o „oczko” wyżej. Mistrz Polski, który niezmiennie myśli o awansie z grupy, musi we wtorek zdobyć komplet punktów, jednak rywalki tanio skóry nie sprzedadzą. W 3. kolejce wygrały bowiem Volei Albą Blaj 3:2. 

Mam nadzieję, że wygramy ten wtorkowy mecz z Prometeyem. Teraz gramy co dwa dni, nie ma czasu na odpoczynek – mówi Kinga Drabek, libero ŁKS Commercecon Łódź. – W ostatnim meczu ligowym zagrałyśmy dobrze od początku do końca i musimy to kontynuować. 

Mecz CEV Ligi Mistrzyń pomiędzy ŁKS Commercecon Łódź a SC Prometey Dnipro odbędzie się 5 grudnia (wtorek). Początek spotkania o godzinie 18:00. 

Bilety dostępne są on-line: https://www.kupbilet.pl/sport/siatkowka/vb1523, zaś w dniu meczu również stacjonarnie w kasie hali (od godziny 17:00). 

_____________________________

CEV Champions League: ŁKS Commercecon Łódź before the match with SC Prometey Dnipro

On Tuesday (December 5) at 6:00 p.m., the Polish champion – ŁKS Commercecon Łódź – will host the Ukrainian team SC Prometey Dnipro in the 4th round of the CEV Champions League. In the first match, which took place in Mioveni, Romania, the Squirrels won 3-0.

In the first match of the group phase between ŁKS Commercecon Łódź and SC Prometey Dnipro, the Polish champion didn’t let their rivals win even a set. It must be admitted, however, that in the third part of the game there was no shortage of emotions at the end. In the decisive moments, the Squirrels kept their cool and were finally happy with all the points. Valentina Diouf scored 21 points and was awarded the MVP statuette. Julita Piasecka added 11 points and Aleksandra Gryka 10. In the Ukrainian team, Svitlana Dorsman scored 11 points, Bojana Milenković 9, and Yevheniia Khober 8.

ŁKS Commercecon Łódź will play against Prometey just two days after the away game against Energa MKS Kalisz in Polish league. The team from Łódź won 3-0 and advanced to 4th place in the table. Aleksandra Dudek was chosen MVP of the match, scoring 11 points, recording 45% attack effectiveness and 43% positive reception.

SC Prometey Dnipro volleyball players play Ukrainian league matches in the form of mini tournaments. Of the seven teams taking part in the competition, the Prometey team is invincible. Of the 7 matches played, the team led by coach Ivan Petkov won all of them with a score of 3-0.

One of the leaders of ŁKS Commercecon Łódź is setter Roberta Ratzke, world and Olympic vice-champion. The Brazilian, who has been living in Łódź since 2021, encourages people to use volleyball as a way to learn about different cultures during CEV Champions League matches. – Let’s use what volleyball gives us. Let’s learn new languages, let’s get to know the culture of places. For example, Warsaw is close to me because it’s a city where you can find a bit of everything. It reminds me of Sao Paulo. In Warsaw I love the Old Town, it is really beautiful, and in Łódź I love Manufaktura. There is no city in Poland where you cannot find great cafes or good restaurants – she praises.

In the table of Group E of the CEV Champions League, SC Prometey Dnipro is in 4th place, while ŁKS Commercecon Łódź is one point higher.

– I hope we will win this Tuesday’s match against Prometey. Now we play every two days, there is no time to rest – says Kinga Drabek, libero of ŁKS Commercecon Łódź. – In the last league match we played well from start to finish and we have to continue that.

The CEV Champions League match between ŁKS Commercecon Łódź and SC Prometey Dnipro will take place on December 5 (Tuesday). The game starts at 6:00 p.m.