To był gorący wieczór przy alei Unii Lubelskiej 2 w Łodzi. Siatkarki ŁKS-u Commercecon, wspierane przez ponad 2 tysiące kibiców, pokonały 3:1 Fenerbahce Opet Stambuł w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzyń. MVP wybrano rozgrywającą Łódzkich Wiewiór – Robertę Ratzke.

Gospodynie tego spotkania były niezwykle skoncentrowane i od pierwszych piłek udowadniały, że stać je na równą grę z utytułowanym rywalem. Po ataku Valentiny Diouf łodzianki prowadziły 12:10, a w kolejnych akcjach przewaga gospodyń rosła. Pomyłka Ariny Fiedorowcewej dała Wiewiórom prowadzenie 17:11. Wprawdzie później turecki zespół odrobił kilka punktów, ale przewaga łodzianek była na tyle wysoka, że spokojnie wygrały 25:21.

Świetnie gospodynie rozpoczęły drugą partię (4:0). Wydawało się, że Ełkaesianki mają w swoich rękach wszystko, aby wygrać również i tego seta. Sytuację po stronie Fenerbahce ratowały Ana Cristina SouzaBeliz Baskir. Ich wysoka skuteczność w ataku pozwoliła przyjezdnym odrobić straty. Turczynki dobrze grały również blokiem. W efekcie nie tylko wyrównały stan seta, ale zmieniły jego losy i wygrały 25:22. 

Początek trzeciego seta to wyrównana walka, gospodynie grały jednak bardzo cierpliwie. Wszystkie zawodniczki grały bardzo równo, a Roberta Ratzke mogła sprawiedliwie rozdzielać piłki do ataku. W połowie seta łodzianki prowadziły już 16:11 i tym razem nie dały sobie odebrać przewagi. Piłkę meczową Ełkaesianki miały po akcji Kamili Witkowskiej, a chwilę później gospodynie cieszyły się z wygranej 25:16.

Od początku czwartego seta łodzianki grały pewnie, prowadziły 5:3 po zablokowaniu Fiedorowcewej. Gdy skutecznie zaatakowała Diouf, było 14:11 dla Ełkaesianek. Turecki zespół nie zamierzał odpuścić i zmniejszył straty do dwóch „oczek”. Gorąco było od emocji nie tylko na parkiecie, ale i na trybunach. Łodzianki niesione dopingiem grały doskonale i w efekcie triumfowały do 19, a cały mecz 3:1.

MVP: Roberta Ratzke

ŁKS Commercecon Łódź – Fenerbahce Stambuł 3:1
(25:21, 22:25, 25:16, 25:19)

Składy zespołów: 
ŁKS Commercecon: Witkowska (12), Diouf (17), Górecka (11), Alagierska-Szczepaniak (12), Scuka (15), Ratzke (6), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk, Gajer, Piasecka
Fenerbahce: Macris, Łazariewa(4), Avcı (5), Fiedorowcewa (23), Ana Christina (9),  Başkır (9), Gizem (libero) oraz Çetin (libero), Diken, Boz (10), Unal (1)