W pierwszym meczu turnieju Commercecon Cup 2019 3:1 triumfowały siatkarki Grota Budowlani Łódź. W drugim pojedynku ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się z Grupą Azoty Chemik Police.

Początek pierwszej partii to wyrównana gra po obu stronach siatki. Z czasem na boisku zaczęły dominować radomianki. Po bloku na Kraidubie wyszły na prowadzenie 14:11 i o czas poprosił trener Krzyształowicz. Kiwka Julii Nowickiej zmniejszyła straty Budowlanych do jednego punktu, a po asie Anny Bączyńskiej mieliśmy remis 17:17. Ostatecznie jednak pierwszego seta wygrały zawodniczki E.Leclerc Radomki 25:23 po dwóch udanych atakach Emilii Muchy.

Drugą partię lepiej rozpoczęły łodzianki, które dość szybko wyszły na prowadzenie 6:3. Rywalki jednak nie odpuszczały. Skutecznie grały blokiem, przy zagrywce Muchy dwukrotnie zablokowały Julię Twardowską (6:6). Po kolejnym punkcie dla Radomki o czas poprosił trener Grota Budowlani. Sytuacja zmieniała się jednak dość dynamicznie. Przy zagrywkach Leys łodzianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie i o czas poprosił trener Skrok. Belgijka kontynuowała jednak swoją serię aż do stanu 16:11. O kolejny czas szkoleniowiec E.Leclerc Radomki poprosił przy prowadzeniu rywalek 18:12. Kiwka Bączyńskiej zwiększyła przewagę Budowlanych do siedmiu punktów, a w kolejnej akcji asem serwisowym popisała się Anastasiya Kraiduba. Bielszczanki mimo wysokiej straty nie zamierzały poddawać seta. Po ataku Mii Jerkov zdobyły 17. punkt (17:22). Ostatni punkt w 2. secie zdobyła Leys i Grot Budowlani wygrali 25:20.

W trzeciej partii po autowym ataku Majki Szczepańskiej-Pogody mieliśmy remis 6:6. Skuteczny atak Charlotte Leys wyprowadził Budowlane na dwupunktowe prowadzenie 11:9. Po skutecznym ataku Kraiduby było 16:14 dla łodzianek, jednak w kolejnej akcji piłkę w aut posłała Bączyńska. Remis 17:17 zobaczyliśmy po udanym bloku radomianek na Leys. W kolejnej akcji Nowicka posłała piłkę do Pencovej, jednak ta również została zablokowana. Mimo to w końcówce łodzianki przejęły kontrolę nad grą i ostatecznie zwyciężyły 25:21.

Czwartą partię Radomka rozpoczęła od prowadzenia 5:1, jednak rywalki szybko wyrównały. Z kolei po plasie Kraiduby wyszły na prowadzenie 7:6. Zagrywka Jaroslavy Pencovej sprawiła sporo kłopotów zawodniczkom Radomki i Budowlani wyszli na prowadzenie 11:9. Z każdą kolejną piłką wydawało się, że łodzianki są o krok od wygranej, jednak po ataku Muchy Radomka zmniejszyła straty do trzech „oczek”. Piłkę meczową przy stanie 24:22 Grot Budowlani mieli po ataku Kraiduby, jednak rywalki doprowadziły do remisu 24:24. Ostatecznie łodzianki zwyciężyły 26:24 i cały mecz 3:1.

E.Leclerc Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź 1:3

(25:23, 20:25, 21:25, 24:26)

Składy zespołów:
E.Leclerc Radomka Radom: Szpak, Bałucka, Azizova, Kubacka, Mucha, Jerkov, Witkowska (L) oraz Laskowska, Bałuk i Szczepańska-Pogoda
Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Śmieszek, Leys, Twardowska, Kraiduba, Pencova, Stenzel (L) oraz Maciągowski, Bałdyga, Lewandowska i Bączyńska