W minionym tygodniu rozpoczęliśmy sezon 2022/2023.Cieszymy się, że w końcu się to zaczęło, bo ile można czekać i się przygotowywać do sezonu – powiedziała Paulina Maj-Erwardt, kapitan ŁKS-u Commercecon Łódź, po wygranej 3:0 z UNI Opole. A teraz czas na pierwszy mecz w Sport Arenie! W czwartek, 3 listopada o 21:00 zmierzymy się z IŁ Capital Legionovią Legionowo. 

Nasz najbliższy rywal w sezonie 2021/2022 zajął 5. miejsce w rozgrywkach ligowych, jednak w przerwie został mocno przemeblowany, a przede wszystkim odmłodzony. W zespole pozostały jedynie: atakująca Maja Szymańska, libero Klaudia Kulig, rozgrywająca Diana Dąbrowska i środkowa Sonia Stefanik.

Legionowski klub w ŁKS-ie Commercecon Łódź doskonale znają środkowa Aleksandra Gryka oraz trenerzy: Alessandro Chiappini, Adrian ChylińskiMaciej Juszt. Cała czwórka w poprzednim sezonie reprezentowała barwy Legionovii.

W pierwszej kolejce Łódzkie Wiewióry wygrały 3:0 z UNI Opole. W pierwszej partii dominowały od pierwszego do ostatniego gwizdka, a w dwóch kolejnych świetnie reagowały w odpowiednich momentach. Jak podkreśliła Paulina Maj-Erwardt, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach to właśnie cecha mocnych zespołów. – Oczywiście, dążymy do tego, żeby nie doprowadzać do takich sytuacji, ale takie momenty też cieszą, bo to wiele nas uczy – dodała kapitan Ełkaesianek.

W meczu z UNI Opole najwięcej punktów dla ŁKS-u Commercecon zdobyła Valentina Diouf (16). Włoska atakująca została wybrana MVP spotkania. 13 „oczek” dołożyła Kamila Witkowska, a 7 Zuzanna Górecka

W 1. kolejce TAURON Ligi IŁ Capital Legionovia Legionowo zmierzyła się z Grupą Azoty Chemik Police. Legionowianki we własnej hali uległy mistrzyniom Polski 0:3. Ustępowały im w każdym elemencie. Najlepiej w zespole Legionovii punktowała Aleksandra Dudek – 11, a 8 „oczek” zdobyła Marta Duda. – Wiemy, nad czym mamy pracować.  Mam nadzieję, że zaowocuje to naszymi lepszymi wynikami i naszą lepszą grą – podkreślała po meczu Dudek.

Legionowianki na pewno przyjadą do Łodzi zmotywowane, ponieważ będą chciały zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. Z kolei Łódzkie Wiewióry ani myślą o oddaniu choćby punktu. Szczególnie, że zagrają przed własną publicznością. Ełkaesianki są pewne swoich możliwości i wierzą w stworzoną drużynę. – Razem możemy zrobić wszystko – zapewniła Lana Scuka, słoweńska przyjmująca Wiewiór.

Spotkanie ŁKS Commercecon Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo rozpocznie się 3 listopada o godzinie 21:00. Bilety na ten mecz są w sprzedaży internetowej w systemie https://sportarena.makis.pl. Sprzedaż stacjonarna w dniu meczu (3.11) od godziny 19:00 w kasach Sport Areny.

W systemie https://sportarena.makis.pl nadal można kupować karnety na cały sezon. Cennik i szczegóły dostępne są na naszej stronie: https://www.lkscommerceconlodz.pl/bilety.