Już w najbliższy czwartek, 7 grudnia, o godzinie 18:00 rozpocznie się w Łodzi wielkie siatkarskie święto. Czas na derby Łodzi pomiędzy zespołami ŁKS Commercecon i Grot Budowlani. Atmosferę podgrzewa fakt, że obie drużyny w tym sezonie spisują się bardzo dobrze, a aktualnie sąsiadują ze sobą w tabeli.

Po ośmiu kolejkach rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet minimalnie wyżej w tabeli plasuje się zespół ŁKS Commercecon Łódź. Podopieczne Michala Maska nie poniosły jak dotąd żadnej porażki i w klasyfikacji ustępują jedynie Chemikowi Police. Jednak rywalki zza miedzy depczą im mocno po piętach. Grot Budowlani mają wprawdzie na swoim koncie dwie przegrane (obie 0:3 z Treflem Proxima Kraków i Developresem SkyRes Rzeszów), jednak w zwycięskich spotkaniach nie dzieliły się punktami i w tabeli zajmują 3. pozycję ze stratą trzech punktów do ŁKS-u.

Zapowiada się zatem zacięta walka o każdą piłkę. Bardzo prawdopodobne jest, że kibice zgromadzeni w Atlas Arenie będą mogli obejrzeć siatkarski spektakl w pięciu aktach. W dotychczasowych meczach ŁKS Commercecon Łódź rozegrał aż trzy tie-breaki i z każdego wychodził zwycięsko. Ełkaesianki zdążyły już zatem poznać smak adrenaliny, która towarzyszy piątemu setowi. W tym sezonie jest on obcy podopiecznym trenera Błażeja Krzyształowicza, które rozstrzygały swoje spotkania w trzech lub czterech partiach.

Obaj szkoleniowcy zapowiadają, że drużyny przygotowują się do derbowego pojedynku z góry ustalonym rytmem.  – Przygotowania do tego meczu wyglądają tak jak zawsze. Gramy te derby już trzeci raz i podchodzimy do nich tak jak wcześniej – powiedział w rozmowie z serwisem TuŁódź.com trener Grot Budowlani Łódź. Emocje na łamach Strefy Siatkówki tonował także Michal Masek: – Nie wiem, czy to aż tak ważny mecz, każdy mecz jest dla nas jednakowo ważny. To będzie mecz derbowy, zagramy z zespołem, z którym codziennie mijamy się w tej samej hali i może z tego względu wokół tego spotkania jest więcej szumu.

W statystykach zawodniczki obu zespołów zajmują czołowe miejsca. W rankingu najlepiej przyjmujących LSK króluje Regiane Bidias z ŁKS Commercecon Łódź, a na czwartej pozycji plasuje się libero Krystyna Strasz. Zawodniczki Budowlanych także świetnie sobie radzą w tym elemencie – Martyna Grajber zajmuje drugie miejsce, zaś Agata Witkowska piąte. Ełkaesianki mają mocny punkt na zagrywce – Lucie Mulhsteinova ma na swoim koncie już 12 asów serwisowych i jest liderką rankingu. Z drugiej strony w klasyfikacji atakujących minimalnie lepiej od Izabeli Kowalińskiej plasuje się Kaja Grobelna.

Jedno jest pewne – wynik meczu jest sprawą otwartą i ciężko wskazać faworyta. W poprzednim sezonie Grot Budowlani dwukrotnie pokonał ŁKS Commercecon, jednak śmiało można powiedzieć, że w tym sezonie obie drużyny prezentują dużo bardziej wyrównany poziom. Z pewnością kibice, którzy przyjdą w czwartek do Atlas Areny będą mieli okazję zobaczyć wspaniały pojedynek, ale również świetną oprawę meczową.

ŁKS Commercecon Łódź jako gospodarz pierwszego meczu derbowego informuje, że w dniu 7 grudnia będą otwarte następujące wejścia na Atlas Arenę: 1, 3, 5 (wejście dla gości), 14, 16 i 25.

Sektory dostępne dla kibiców to: C, D, E (VIP), F, G, H (sektor gości), O, P, R, S.

Będą dostępne trzy kasy biletowe przy wejściach 1, 3 oraz 25. Kasa przy wejściu nr 1 będzie czynna od 16:00, reszta kas od godziny 17:00.

Ceny biletów:
– normalny 15 zł
– ulgowy 5 zł

Przypominamy, że parking pod Atlas Areną (wjazd od al. Bandurskiego) będzie dostępny wyłącznie dla osób, które posiadają akredytację lub zaproszenie VIP. Pozostałe osoby prosimy o skorzystanie z parkingu przy al. Unii. Za parking pobierana jest opłata 5 zł