Za tydzień wraca Liga Siatkówki Kobiet. Tymczasem zespoły urozmaicają sobie treningi grami towarzyskimi. Za ŁKS-em Commercecon Łódź wygrana 4:1 z II-ligowym NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki oraz cztery zwycięskie sety w sparingu z Radomką Radom.

W meczu towarzyskim z E.Leclerc Radomką Radom trener Marek Solarewicz dał odpocząć kapitan Izabeli Kowalińskiej. Brakowało również kadrowiczek – Aleksandry WójcikKlaudii Alagierskiej, zaś na rozegraniu chwilowo pozostała jedynie Eva Mori.

W pierwszym secie Ełkaesianki wyszły na prowadzenie 5:3 po bardzo dobrej zagrywce Moniki Bociek. Łodzianki nie zwalniały tempa i po dynamicznym ataku z drugie linii Darii Szczyrby było już 10:5. Po błędzie w przyjęciu Emilii Muchy ŁKS prowadził 13:8. Obraz gry się nie zmieniał i Wiewióry wciąż nadawały ton wydarzeniom na boisku (19:12). Seta zakończył udany blok łodzianek (25:19).

Drugą partię lepiej rozpoczęły siatkarki z Radomia, jednak gospodynie ze stanu 2:5 doprowadziły do remisu po 5. Atak Oliwii Bałuk dwa przyjezdnym dwa punkty przewagi (9:7). Przyjmująca Radomki upolowała również zagrywką Darię Szczyrbę (12:10). Autowy atak Ełkaesianek dał rywalkom 18. punkt i trener Marek Solarewicz poprosił o czas. W końcówce Łódzkie Wiewióry odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 24:21. Przeciwniczki wywalczyły jeszcze dwa punkty i o kolejny czas poprosił trener Solarewicz. Po krótkiej przerwie piłkę setową skończyła Joanna Pacak i ŁKS Commercecon wygrał 25:23.

Trzecia odsłona zaczęła się od wyrównanej gry, dopiero dwa punktowe bloki ŁKS-u pozwoliły łodziankom wyjść na prowadzenie 7:5. Asem do remisu doprowadziła Klaudia Laskowska. Obie drużyny przeplatały dobre akcje błędami,  wynik cały czas oscylował wokół remisu (11:11). Remis mogła przełamać kontra Wiewiór, ale Daria Szczyrba została zablokowana (19:19). W końcówce skuteczniej zagrały łodzianki, a partię zakończył autowy atak Renaty Białej (25:22).

Ostatni set, na który umówili się trenerzy obu klubów, rozpoczął się od prowadzenia ŁKS-u 4:0. Łodzianki grały spokojnie i utrzymywały przewagę (9:4), choć Radomka próbowała walczyć. Kiedy straty gości zmniejszyły się do dwóch punktów, trener Solarewicz wpuścił na boisko Oliwię Laszczyk. Siatkarki z Radomia obudziły się na dobre i po asie serwisowym Pauliny Zaborowskiej objęły prowadzenie 12:11. Poirytowało to Wiewióry, które podkręciły tempo i odzyskały bezpieczną przewagę 19:15. Kolejna punktowa zagrywka Zaborowskiej dała jeszcze nadzieję przyjezdnym (20:21), ale ostatecznie triumfowały siatkarki ŁKS-u, a mecz zakończył się atakiem Darii Szczyrby (25:22).

W najbliższej kolejce LSK Łódzkie Wiewióry zmierzą się z Eneą PTPS Piła, z którą przegrały we własnej hali 1:3.

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 4:0
(25:19, 25:23, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
ŁKS: Mori (6), Kwiatkowska (9), Pacak (7), Szczyrba (14), Lazović (8), Bociek (16), Strasz (libero) oraz Skrzypkowska (4), Gajewska (2), Korabiec (libero) i Laszczyk (2)
Radomka: Szpak (2), Bałucka (6), Kubacka (10), Bałuk (12), Mucha (9), Szczepańska-Pogoda (10), Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Laskowska (4), Biała (8) i Zaborowska (3)