Czas na pierwszą dobrą wiadomość z dziupli Łódzkich Wiewiór. Ma trzy medale mistrzostw Polski zdobyte w biało-czerwono-białych barwach. Jest jedną z czołowych środkowych TAURON Ligi i reprezentantką Polski. Klaudia Alagierska zostaje w ŁKS-ie Commercecon Łódź!

Klaudia Alagierska jest wychowanką Sparty Grodzisk Mazowiecki. W sezonie 2012/2013 występowała w zespole GLKS-u Nadarzyn, a kolejny rok spędziła w Sparcie Warszawa. Ze stolicy w 2014 roku przeniosła się do Legionowa, gdzie reprezentowała barwy Legionovii. W sezonie 2017/2018 zespół z Legionowa zajął w lidze dopiero 12. miejsce, jednak Klaudia w indywidualnym rankingu blokujących zajęła wysokie, drugie miejsce. Nic dziwnego, że na talent środkowej zwrócił uwagę prezes Hubert Hoffman i zaproponował jej grę w biało-czerwono-białych barwach. W 2018 roku dobrą dyspozycję Klaudii dostrzegł również trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki, powołując ją do szerokiego składu. 

Ostatnie trzy lata obfitowały w sukcesy. W sezonie 2018/2019 Klaudia Alagierska wywalczyła z ŁKS-em Commercecon złoty medal mistrzostw Polski, indywidualnie triumfowała w rankingu najlepiej blokujących ligi oraz została okrzyknięta jedną z nadziei polskiej siatkówki. We wrześniu 2019 roku wraz z reprezentacją zajęła 4. miejsce na mistrzostwach Europy. 

W lutym 2020 roku została nagrodzona statuetką dla “Sportowca Roku Województwa Łódzkiego 2019” przyznaną w Plebiscycie Dziennika Łódzkiego. Kilka tygodni później, w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020, odebrała brązowy medal mistrzostw Polski. Dodatkowo w indywidualnym rankingu blokujących zajęła 3. miejsce.

W sezonie 2020/2021 Klaudia po raz trzeci z rzędu wywalczyła medal MP! W rankingu blokujących ponownie uplasowała się na wysokim, czwartym miejscu. Nasza środkowa wystąpiła w 32 meczach TAURON Ligi, była również podstawową „szóstkową” w spotkaniach Pucharu Polski oraz Ligi Mistrzyń. W ekstraklasie wywalczyła dla zespoły 256 punktów, w tym 10 z zagrywki i 95 blokiem. 151 punktów dołożyła z ataku, a jej skuteczność w tym elemencie wyniosła 53,55%. 

Sezon 2021/2022 będzie już czwartym, w którym Klaudia wystąpi w biało-czerwono-białych barwach. Zanim jednak rozpocznie przygotowania z Łódzkimi Wiewiórami, czeka ją kolejny sezon reprezentacyjny. Przed naszą środkową udział w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów we włoskim Rimini. Trzymamy kciuki!

Lala jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zostajesz z nami!