Przyszedł czas na pierwsze pożegnanie. W ŁKS-ie Commercecon spędziła dwa sezony, przeżyła wiele wspaniałych chwil, zdobywając złoty i brązowy medal mistrzostw Polski. Teraz czas na nowy etap w karierze. Z klubem z alei Unii rozstaje się przyjmująca Daria Szczyrba.

Gdy przychodziła do Łódzkiego Klubu Sportowego miała na swoim koncie dwa złote medale Młodej Ligi Kobiet. W biało-czerwono-białych barwach wywalczyła seniorskie mistrzostwo Polski w sezonie 2018/2019 i brązowy medal w sezonie 2019/2020. – To bardzo trudny sezon do oceny, przez obecną sytuację dość wyjątkowy. Myślę, że w tym sezonie trochę falowałyśmy. Szczytowa forma zapowiadała się na play-offy, więc kto wie, jak mogłaby wyglądać klasyfikacja końcowa. Mimo tej dziwnej sytuacji, jestem zadowolona – oceniła ostatnie miesiące Daria Szczyrba.

W sezonie 2018/2019 była najmłodszą Łódzką Wiewiórą, w kolejnym jedną z młodszych. Miała się od kogo uczyć i nie ukrywa, że to realizowała. – Nauczyłam się bardzo dużo od dziewczyn i trenerów. Nie tylko tych technicznych elementów, ale też podejścia i tego, jak powinna funkcjonować prawdziwa drużyna.

Zapytana o to, czy będzie tęsknić za kibicami ŁKS-u Commercecon odpowiedziała bez wahania: – Co to za pytanie?! Oczywiście!

Podobnie jak pozostałe siatkarki, jak na profesjonalistkę przystało, Daria stara się codziennie dbać o swoją formę. – Na razie trenuję w domu. Ale na pewno będę też chciała zadbać o stronę mentalną przed nowym sezonem.
 
Jesteśmy przekonani, że przed Darią jeszcze wiele wspaniałych sportowych momentów. Wiele ciepłych słów o przyjmującej powiedziała Katarzyna Sielicka. – Daria to zawodniczka, która przyszła do ŁKS-u z nadzieją, że pokaże, że stać ją na grę na najwyższym poziomie. I tych nadziei nie zawiodła – podkreśliła dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon Łódź. – Podczas pierwszego sezonu dała temu wyraz, biorąc czynny udział w wielu spotkaniach z bardzo dobrym rezultatem. W Pucharze Polski w meczu z Wisłą Warszawa przyczyniła się do naszego awansu. Drugi sezon miała troszkę gorszy, ale też i mniej szans na zaistnienie na boisku.
 
Osobiście uważam, że to bardzo inteligentna zawodniczka, która wie, czego chce i ciężką pracą chce dojść w siatkówce jak najwyżej. Życzę jej, aby w nowym klubie kontynuowała swoją ścieżkę sportową w taki sposób, w jaki robiła to u nas – dodała Kasia Sielicka.
 
Daria dziękujemy za wszystkie wspólne chwile! Trzymamy kciuki i życzymy Ci wielu sukcesów.