Derby Łodzi rozgrywane w ramach 11. kolejki TAURON Ligi zakończyły się po trzysetowej walce. Bez straty seta triumfowały gospodynie – ŁKS Commercecon Łódź. MVP meczu została wybrana Julita Piasecka.

Spotkanie derbowe w łódzkiej Sport Arenie oglądał komplet widzów. W pierwszym secie na dwupunktowe prowadzenie Ełkaesianki wyszły po ataku Valentiny Diouf (5:3), jednak gdy blokiem została zatrzymana Zuzanna Górecka, zrobiło się 6:5 dla Budowlanych. Dość długo trwała wyrównana walka, na kolejne dwa punkty przewagi wyprowadziła Wiewióry Górecka (17:15). W końcówce jednak rywalki odrobiły straty, a po akcji Melis Durul wyszły na prowadzenie 23:21. Nie umiały jednak utrzymać przewagi. Trener Alessandro Chiappini wprowadził na boisko Anastasiię HryshchukAngelikę Gajer przy stanie 25:24 dla Wiewiór, a seta zamknęła młoda atakująca skutecznym blokiem.

W drugiej partii żadna z drużyn nie zamierzała składać broni. Budowlani rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale szybko mieliśmy remis 2:2. gdy Durul obiła blok, było 9:9, a kolejny remis (14:14) oglądaliśmy po ataku Diouf. Grot Budowlani wyszli na prowadzenie 16:14, gdy Piasecka została ustrzelona zagrywką. Alessandro Chiappini poprosił o czas, a to przyniosło odpowiedni skutek. Po ataku z jednej nogi Ełkaesianki prowadziły 18:17. Błąd Aleksandry Kazały dał Wiewiórom piłkę setową, a partię zamknęła atakiem Górecka.

Początek trzeciego seta również był wyrównany. Atak Piaseckiej dał Wiewiórom prowadzenie 3:2, ale błąd w ataku tej samej zawodniczki kilka akcji później wyrównał wynik na 6:6. Gdy zablokowana została Adrianna Kukulska, ŁKS Commercecon prowadził 11:10. Skuteczna akcja Diouf dała Ełkaesiankom dwupunktowe prowadzenie (15:13). Kolejny atak włoskiej zawodniczki zwiększył przewagę Wiewiór do stanu 19:15. Gospodynie nie oddały prowadzenia już do końca, wygrały one pewnie 25:17 i cały mecz 3:0.

MVP: Julita Piasecka

ŁKS Commerceccon Łódź  – Grot Budowlani Łódź 3:0
(26:24, 25:22, 25:17)

Składy zespołów: 
ŁKS: Gryka (8), Diouf (21), Górecka (7), Ratzke, Alagierska-Szczepaniak (4), Piasecka (17), Maj-Erwardt (libero) oraz Scuka, Gajer, Hryshchuk (1)
Budowlani: Łazowska (3), Durul (15), Kazała (3), Fedusio (14), Sobolska (4), Gawlak (4), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Kukulska (1), Kąkol (1)