Derby są nasze! – takim okrzykiem rozbrzmiała biało-czerwono-biała część trybun. Na zakończenie rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały Grot Budowlanych Łódź 3:1. Tym samym do fazy play-off przystąpią z 3. pozycji w tabeli ekstraklasy.

Pierwszy punkt w derbowym pojedynku zdobyła Klaudia Alagierska, która wykorzystała piłkę przechodzącą. Ełkaesianki wyszły na prowadzenie 5:2 po ataku Aleksandry Wójcik, jednak rywalki doprowadziły do remisu dzięki Kraidubie (6:6). O czas trener Błażej Krzyształowicz poprosił po kiwce Evy Mori i udanym ataku Katariny Lazović. Łódzkie Wiewióry były jednak skoncentrowane i kontynuowały swoją dobrą grę. Przewagę 15:9 dla ŁKS-u dała Alagierska, zaś po bloku na Kraidubie było już 17:10. Piłkę setową Ełkaesianki miały dzięki Lazović, która zbiła piłkę przechodzącą. Seta zakończyła Joanna Pacak, która zaskoczyła rywalki asem serwisowym (25:15). 

Początek drugiej partii przebiegał pod dyktando ŁKS-u Commercecon. Dzięki skutecznemu atakowi Lazović prowadziły 10:6. Powoli jednak Budowlane zaczęły odzyskiwać swój rytm gry. Remis 11:11 mieliśmy po ataku nowej przyjmującej gospodyń Kaiyi Ren. Gdy blok obiła Twardowska, Budowlane wyszły na prowadzenie 16:14. W końcówce Łódzkie Wiewióry próbowały jeszcze gonić wynik. Skutecznym atakiem popisała się Lazović, jednak rywalki utrzymały koncentrację do końca. Atak Śmieszek ze środka zakończył seta wygraną Budowlanych 25:20. 

Koncertowo rozpoczęły trzecią partię siatkarki ŁKS-u Commercecon. Przy zagrywkach Aleksandry Wójcik doprowadziły do prowadzenia 5:0. Serię zakończył atak Kraiduby, jednak nadal prym wiodły biało-czerwono-białe. Gdy po obronie Krystyny Strasz, piłkę skutecznie zaatakowała Lazović, było już 10:3 dla Wiewiór. Przy stanie 16:7 dla ŁKS-u o czas poprosił trener Krzyształowicz. Jego zespół nic nie był w stanie poradzić na dobrze dysponowane rywalki. Trzecią partię wysoką wygraną 25:14 zakończyła Iza Kowalińska.

W czwartym secie od początku swój rytm gry narzuciły Ełkaesianki. Po ataku Kowalińskiej prowadziły 5:1, zaś aut Kraiduby dał im przewagę 9:3. Budowlane próbowały jeszcze ratować wynik, ale prowadzenie rywalek było już wysokie. Świetnie rozprowadzała piłkę Eva Mori, która mogła liczyć zarówno na dobre przyjęcie koleżanek, jak i ich skuteczność w ataku. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Wiewiór 25:18, a cały mecz wynikiem 3:1 dla ekipy trenera Cuccariniego. 

MVP: Izabela Kowalińska

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(15:25, 25:20, 14:25, 18:25)

Składy zespołów:
Grot Budowlani:  Nowicka (3), Śmieszek (6), Twardowska (10),  Kraiduba (14), Pencova (10), Ren (8), Stenzel (libero) oraz  Maciągowski, Babicz (1), Bałdyga, Lewandowska, Bączyńska (2)
ŁKS Commercecon: Mori (8), Pacak (10), Wójcik (10), Lazović (17), Kowalińska (22), Alagierska (6), Strasz (libero) oraz Kwiatkowska, Skrzypkowska