Jutrzejsze derby Łodzi będą 13-stym meczem pomiędzy ŁKS-em Commercecon a Grot Budowlanymi od powrotu naszego zespołu do ekstraklasy. Póki co bilans rozkłada się bardzo równo – 6 spotkań wygrały Ełkaesianki i również 6 – siatkarki spod znaki Betki. Dla kogo zatem 13-stka okaże się szczęśliwa?

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie ekipy podzieliły się wygranymi, zaś w aktualnych rozgrywkach 3:1 zwyciężyły siatkarki Grot Budowlanych. MVP listopadowego spotkania została wybrana Veronica Jones-Perry. Rywalki zaprezentowały się lepiej w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła, dysponując w tamtym spotkaniu bardzo dobrym przyjęciem (63% przy 46% ŁKS-u). Dobre przyjęcie przełożyło się również na skuteczniejszy atak. Najrówniej zespoły wypadły w bloku (11 do 9 dla Budowlanych), z kolei Łódzkie Wiewióry zagrały jednego asa serwisowego więcej.

Przypomnijmy, że w ostatnich derbach dużą rolę w ekipie rywalek odegrała Kornelia Moskwa, która weszła z ławki rezerwowych. Tym razem środkowej nie zobaczymy już w barwach Budowlanych, bowiem zdecydowała się na przejście do Radomki Radom. Na boisku z pewnością zaprezentuje się z kolei Weronika Centka, która ten sezon zaczynała w zespole z Kalisza.

Od listopadowych derbów w naszym zespole zmiany nastąpiły na ławce trenerskiej – Giuseppe Cuccariniego zastąpił Michal Masek

Dobrą wiadomością dla kibiców jest z pewnością powrót Krystyny Strasz, która kilka tygodni temu doznała urazu kości jarzmowej. Mecz derbowy będzie również okazją do kolejnego jubileuszu, bowiem będzie to mecz ligowy numer 200 dla Aleksandry Wójcik

Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:00, a transmisję będzie można obejrzeć dzięki platformie IPLA: https://www.ipla.tv/live/Tauron-Liga-Grot-Budowlani-Lodz-LKS-Commerceon-Lodz-transmisja-bezplatna/26024

 

fot. Paweł Ciesielski