Nasz zespół doskonale zakończył rok 2022. ŁKS Commercecon Łódź pokonał w wyjazdowym meczu ekipą MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana rozgrywająca Roberta Ratzke. Łódzkie Wiewióry kończą rok 2022 na pozycji lidera tabeli.

Początek meczu był wyrównany, jednak przy zagrywkach Roberty Ratzke ŁKS Commercecon Łódź przejął inicjatywę. Po bloku duetu Valentina Diouf/Klaudia Alagierska-Szczepaniak o czas poprosił trener Krzyształowicz, bowiem jego zespół przegrywał 7:10. O kolejny musiał poprosić za chwilę, przyjezdne zdobyły kolejne trzy punkty z rzędu. Łodzianki utrzymywały przewagę, kontrolowały grę w każdym elemencie. W końcówce na tradycyjną podwójną zmianę zdecydował się trener Alessandro Chiappini. Na boisku pojawiły się Anastasiia HryshchukAngelika Gajer. I to właśnie młoda atakująca zakończyła seta pewnym atakiem w pomarańczowe.

Łódzkie Wiewióry w drugim secie od początku kontrolowały sytuację na boisku. Szybko musiał interweniować trener Błażej Krzyształowicz. Z biegiem czasu przewaga gości zaczęła topnieć i po nieudanym ataku Diouf stopniała do dwóch oczek. Po ataku Zuzanny Góreckiej łodzianki prowadziły 19:17 i o czas poprosił szkoleniowiec radomianek, jednak w końcówce Ełkaesianki nie straciły koncentracji. Kropkę nad i postawiła Diouf.

W trzeciej partii tylko kilka pierwszych akcji było wyrównanych, następnie łodzianki wyszły na prowadzenie 10:6 w czym duży udział miała trudna zagrywka Kamili Witkowskiej. Równie dobry serwis dołożyła Ratzke, po asie Brazylijki o czas poprosił szkoleniowiec Radomki (7:13). Dobra gra ŁKS-u Commercecon sprawiła, że trener Chiappini znów mógł rotować składem. Mecz zamknął autowy atak po skosie Natalii Murek.

MVP: Roberta Ratzke 

MOYA Radomka Lotnisko Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(14:25, 19:25, 12:25)

Składy zespołów:
Radomka: Jasek (13), Łukasik (7), Świrad (5), Biała (4), Murek (2), Bugg (1), Adamek (libero) oraz Zaborowska (1) i Strasz (libero)
ŁKS: Diouf (14), Scuka (13), Górecka (11), Witkowska (8), Alagierska-Szczepaniak (7), Ratzke (3), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk (2), Piasecka (2) i Dróżdż