18 września ŁKS Commercecon Łódź zainauguruje rozgrywki TAURON Ligi w sezonie 2020/2021. Dziś Łódzkie Wiewióry zakończyły serię sparingów. W Legionowie zagrały z miejscową DPD Legionovią i wygrały cztery spośród pięciu rozegranych setów. W okresie przygotowawczym nasz zespół nie poniósł żadnej porażki i mamy nadzieję, że jest to dobry prognostyk przed nowym sezonem.

Ełkaesianki potrzebowały czasu na załapanie rytmu gry. W pierwszym secie na początku dały się zdominować rywalkom. W efekcie przegrywały 4:8, a następnie 4:12. Przy obu wynikach o czas prosił trener Giuseppe Cuccarini. Z czasem jednak biało-czerwono-białe nabierały rozpędu, odrabiając straty. Przy stanie 19:16 o czas poprosił Alessandro Chiappini. Łódzkie Wiewióry, chociaż przegrywały nawet dziesięcioma punktami, nie poddały się. Odrobiły straty i wygrały 25:23.

Początek drugiej odsłony był wyrównany, jednak po autowym ataku Mai Tokarskiej 8:5 prowadziły łodzianki. O czas poprosił trener Chiappini. Nie przyniosło to jednak zmiany obrazu gry, nadal świetnie spisywały się przyjezdne. Po ataku Klaudii Alagierskiej było już 14:8 dla ŁKS-u. Doskonały atak Katariny Lazović, która dziś obchodzi 21. urodziny, dał łodziankom przewagę 22:14, a ostatecznie ŁKS wygrał do 16.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia Wiewiór 3:0, do czego przyczyniły się m.in. zagrywki Alagierskiej. Po zagrywce Tokarskiej w siatkę, ŁKS prowadził 11:8. Tempo łódzkiej drużyny nieco spadło, co wykorzystały rywalki. Doprowadziły do remisu 15:15 i o czas poprosił trener Cuccarini. Wydawało się, że będziemy oglądali bardzo wyrównaną końcówkę, jednak po ataku Oli Wójcik Ełkaesianki wyszły na prowadzenie 20:18. To dało im sygnał do dalszej walki. Wygrały 25:19 po autowej zagrywce Jessiki Rivero Marin.

W czwartym secie w początkowej fazie zespoły walczyły punkt za punkt. Po bloku Olivii Różański na Katarzynie Zaroślińskiej-Król było 6:4 dla Legionovii. Potem jednak łodzianki wyrównały za sprawą ataku kapitan zespołu. Po bloku Wójcik na Rivero było 14:10 dla gości, a dwa ataki Zaroślińskiej-Król zwiększyły przewagę do stanu 18:10. W końcówce ŁKS dał sobie urwać kilka punktów, jednak ostatecznie wygrał 25:21. 

Trenerzy zdecydowali się rozegrać jeszcze jednego seta do 15. W nim świetnie zaprezentowała się była zawodniczka ŁKS-u Commercecon – Daria Szczyrba. Przy jej zagrywkach Legionovia wypracowała sobie prowadzenie 10:1. Widać było już zmęczenie w szeregach Wiewiór, co doskonale wykorzystały rywalki. Tie-break zakończył się wygraną Legionovii 15:4.

DPD Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź 1:4
(23:25, 16:25, 19:25 21:25, 15:4)