Z uwagi na aktualną sytuację związaną z pandemią koronawirusa i obowiązujące regulacje dotyczące podróży międzynarodowych ŁKS Commercecon Łódź zaproponował drużynie Hapoel Kfar Saba rozegranie obu spotkań 1. rundy fazy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń w Polsce. Z przyjemnością informujemy, że izraelski zespół przyjął tę propozycję.

Losowanie par 1. rundy fazy eliminacyjnej przydzieliło Łódzkim Wiewiórom rywala z Izraela – zespół Hapoel Kfar Saba. W poprzednim sezonie izraelski zespół występował w Pucharze Challenge, jednak odpadł już rywalizacji w 1/16 rozgrywek. W dwumeczu uległ Olympiakosowi Pireus (0:3 i 2:3). Kibice ŁKS-u Commercecon z pewnością ucieszyli się z wyniku losowania, jednak na drodze łódzkiej ekipy stanęły problemy organizacyjne związane z pandemią koronawirusa.

Z uwagi na zamknięcie granic Izraela pojawiły się wątpliwości, czy naszej ekipie uda się dolecieć na spotkanie. Prezes Hubert Hoffman zaproponował naszym rywalom rozegranie dwóch meczów w łódzkiej Sport Arenie. Po negocjacjach udało się dojść do porozumienia i Hapoel Kfar Saba zgodził się przylecieć do Łodzi na kilka dni, aby rozegrać oba pojedynki. Zaplanowano je na 22 i 24 września. 

W najbliższym czasie poinformujemy o godzinach obu meczów.

Dodajmy, że w przypadku wygranej w rywalizacji z Hapoelem Łódzkie Wiewióry w 2. rundzie zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu Mladost Zagrzeb – Calcit Kamnik.