Szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet – Jacek Nawrocki – podał skład na zbliżający się turniej mistrzostw Europy 2019. W koszulce z orłem na piersi zobaczymy dwie Łódzkie Wiewióry – Klaudię AlagierskąAleksandrę Wójcik.

Już w najbliższy piątek biało-czerwone rozpoczną rywalizację w fazie grupowej. Rywalkami Polek będą zespoły narodowe Belgii, Włoch, Ukrainy, Portugalii oraz Słowenii. Transmisje telewizyjne ze spotkań EuroVolley 2019 przeprowadzi Polsat Sport.

Na inaugurację mistrzostw Starego Kontynentu reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Słowenii. Przypomnijmy, że jedną z czołowych zawodniczek słoweńskiej kadry jest nowa rozgrywająca ŁKS-u Commercecon Łódź – Eva Mori.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy kobiet:

Rozgrywające: Marlena Kowalewska, Joanna Wołosz
Atakujące: Malwina Smarzek-Godek Katarzyna Zaroślińska-Król
Przyjmujące: Martyna Grajber, Magdalena Stysiak, Aleksandra Wójcik, Natalia Mędrzyk, Martyna Łukasik
Środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska
Libero: Maria Stenzel, Paulina Maj-Erwardt