W kolejnym sezonie w barwach ŁKS-u Commercecon Łódź nie zobaczymy już Pietry Jukoski. Jak już z pewnością wiecie, Pi wraca do ligi brazylijskiej. 

Pietra Jukoski dołączyła do ŁKS-u Commercecon Łódź jako wicemistrzyni Brazylii z 2015 roku. Wraz z zespołem Molico Nestlé/Osasco wywalczyła w tamtych rozgrywkach nie tylko srebro mistrzostw kraju, ale również zajęła 2. miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata i Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej, wywalczyła wicemistrzostwo Brazylii i zdobyła Puchar kraju.

Sezon 2021/2022 był dla niej pierwszym w Europie. W TAURON Lidze wystąpiła w 25 meczach, zdobywając w sumie 55 punktów. Zadebiutowała również w europejskich pucharach. Z ŁKS-u Commercecon Łódź odchodzi jako brązowa medalistka mistrzostw Polski.

Dla Pietry miniony sezon był okazją nie tylko do zebrania międzynarodowego doświadczenia, ale również poznania kultury jej przodków. Pradziadek naszej Wiewióry wyjechał do Brazylii po II wojnie światowej, więc przyjazd do Polski miał dla Pietry również wymiar emocjonalny. 

Pietra dziękujemy za wszystko! Obrigada!