Przed nami ćwierćfinał TAURON Ligi. Pierwszym rywalem w fazie play-off Łódzkich Wiewiór będzie BKS Bostik Bielsko-Biała. Zespoły rywalizują do dwóch wygranych meczów, a pierwszy z nich już jutro – 14 marca o godzinie 17:30. 

W fazie zasadniczej TAURON Ligi BKS Bostik Bielsko-Biała zdecydowanie nie był ulubionym rywalem łodzianek. Z bielszczankami ŁKS-owi przyszło się zmierzyć już w 1. kolejce we własnej hali. Gospodynie zaliczyły falstart, przegrywając 0:3. Nagrodę MVP tamtego spotkania odebrała Magdalena Janiuk, środkowa BKS-u. Zespoły zagrały z podobną skutecznością w przyjęciu i bloku, ale w ataku siła była zdecydowanie po stronie przyjezdnych.

Kolejne spotkanie w tym sezonie przyszło ŁKS-owi Commercecon i BKS-owi Bostik rozegrać w grudniu. Łodzianki pojechały do Bielska-Białej wziąć rewanż. Po dwóch pierwszych setach było bardzo blisko tego celu. Jednak rywalki odmieniły losy spotkania, wygrały dwie kolejne partie, a w tie-breaku triumfowały 15:13. Tym razem statuetkę najlepszej zawodniczki odebrała Katarzyna Wawrzyniak. Trzeba przyznać, że w tym pojedynku gra była niezwykle wyrównana po obu stronach i chociaż łodzianki wróciły pokonane, to powodów do wstydu nie miały. 

W sezonie 2020/2021 ekipom z Łodzi i Bielska-Białej przyszło się zmierzyć jeszcze raz – w ćwierćfinale Pucharu Polski. ŁKS Commercecon miał przewagę swojego boiska i skrzętnie ją wykorzystał. Rywalki dały radę urwać Łódzkim Wiewiórom tylko jednego seta, w pozostałych gospodynie kontrolowały grę, mimo iż nie wygrywały z wielką przewagą punktową. MVP pucharowego meczu została wybrana Britt Bongaerts. Rozgrywająca zdobyła dla swojego zespołu pięć punktów, obdzielając swoje atakujące bardzo sprawiedliwie możliwościami zdobycia punktów. 

Chociaż zespoły zakończyły rundę zasadniczą odpowiednio na 4. (ŁKS) i 5. (BKS) miejscu w tabeli, to jednak dorobek punktowi zdecydowanie przemawia za łodziankami (46 przy 37 BKS-u). W ostatniej kolejce przed fazą play-off bielszczanki pokonały 3:1 Jokera Świecie. W takim samym stosunku setów łodzianki pokonały Eneę PTPS Piła. 

I chociaż, jak pokazują wyniki z rundy zasadniczej, Łódzkim Wiewiórom niezbyt „leży” granie z BKS-em Bostik, to spotkanie Pucharu Polski udowodniło, że w ważnych spotkaniach łodzianki nie składają broni. Przypomnijmy, że ŁKS Commercecon mierzył się w ćwierćfinale mistrzostw Polski z BKS-em w sezonie 2018/2019. Wtedy dwukrotnie 3:1 wygrały łodzianki, które następnie pokonały Developres SkyRes Rzeszów, a w finale triumfowały nad Grot Budowlanymi Łódź i zdobyły złoty medal. To już jednak historia… Historia, którą obecny zespół z Alei Unii 2 chciałby z pewnością powtórzyć. 

Początek 1. meczu ćwierćfinałowego 14 marca o godzinie 17:30. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.