W tym roku 8 grudnia to wielki finał Szlachetnej Paczki. Podczas „weekendu cudów” do rodzin, które są beneficjentami programu, trafiają dary zebrane przez ludzi, którzy wiedzą, że dawanie to wspaniała sprawa. Wśród nich są również Łódzkie Wiewióry, które dziś odwiedziły wybraną przez siebie rodzinę.

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Pomoc otrzymują ci, którzy walczą o zmianę swojej sytuacji oraz ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. W tym roku wśród rodzin zakwalifikowanych do akcji znaleźli się: pani Daria i pan Michał oraz trójka ich dzieci – nastoletni synowie Darek i Przemek oraz córeczka Gosia. 

I to właśnie ta rodzina została wybrana przez zawodniczki oraz sztab szkoleniowy ŁKS-u Commercecon Łódź. Podczas meczu z Wisłą Warszawa przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, w którą włączyło się wielu kibiców naszego zespołu. Skarbonka stanęła również w szatni Wiewiór. Wraz ze sztabem nasze siatkarki dołożyły cegiełkę do kwoty potrzebnej na zakup darów.

Dziś, 8 grudnia, trener Marek Solarewicz, Eva Mori, Katarina Lazović, Monika Bociek, Joanna Pacak, Daria SzczyrbaMarta Pająk wybrali się w odwiedziny z zakupionymi produktami. Nie zabrakło oczywiście wsparcia w osobach wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz teamu organizacyjnego ŁKS-u Commercecon – Mariusza PrzybyłyMariusza Bajerskiego

Ekipa stawiła się liczna, ale dziś przydała się każda para rąk, bo paczek było naprawdę dużo. Finał Szlachetnej Paczki możemy podsumować jednym słowem: sukces! Udało nam się bowiem zrealizować wszystkie potrzeby rodziny. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy będą mieli jeszcze więcej determinacji, aby walczyć o lepsze jutro dla siebie i swoich dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji! Dzięki Wam pani Daria, pan Michał, Darek, Przemek i Gosia otrzymali rzeczy, których potrzebowali najbardziej. Mamy nadzieję, że to będzie nowy początek dla tej rodziny!

Całą rodzinę zaprosiliśmy oczywiście również na najbliższe mecze domowe Łódzkich Wiewiór.

Więcej o akcji Szlachetna Paczka możecie przeczytać na www.szlachetnapaczka.pl.