W pierwszym dniu Goleniów Cup 2019 zwycięstwa odniosły zespoły Grupy Azoty Chemika Police i Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz. Policzanki pokonały 3:0 ŁKS Commercecon Łódź, zaś zespół z Bydgoszczy zwyciężył w trzech setach z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała.

 

Pierwszego seta rozpoczęły od mocnego uderzenia siatkarki Chemika Police (3:0), jednak po błędzie w ataku Iriny Trushkiny był już remis 3:3. Piłkę w aut bez bloku posłała Daria Szczyrba, co dało rywalkom prowadzenie 10:6. W pierwszym secie policzanki zdecydowanie kontrolowały przebieg gry, a w efekcie szybko zdobyły wysokie prowadzenie 18:10. Po ataku Ewy Kwiatkowskiej Łódzkie Wiewióry zmniejszyły straty do pięciu punktów. Zespół Marka Solarewicza, trenujący dopiero od kilku dni z rozgrywającą, nie mógł znaleźć recepty na grę przeciwniczek. Pierwszą partię zakończył atak Iriny Trushkiny (25:17).

Drugi set w całości potoczył się pod dyktando siatkarek Grupy Azory Chemik Police. W ekipie z Łodzi widać było jeszcze wyraźnie brak zgrania, co doskonale wykorzystały rywalki. Po autowym ataku Szczyrby było 4:0 dla Chemika, jednak błyskawicznie policzanki powiększyły przewagę do stanu 14:4. Udany atak Agnieszki Bednarek-Kaszy dał im prowadzenie 16:6, a w kolejnej akcji z piłką minęła się Ewa Kwiatkowska. Po bloku na Darii Szczyrbie Chemik Police miał pierwszą piłkę setową na 24:8, a ostatecznie zwyciężył 25:10 po nieudanej zagrywce Kwiatkowskiej.

Dobrze grę łodzianek czytały rywalki, ustawiając w tempie szczelny blok i grając skutecznie w obronie. Po ataku Silvy objęły prowadzenie na 4:1. Sytuację próbowała ratować Monika Bociek, która najpierw obiła blok rywalek, a następnie zaserwowała asa (8:7 dla Chemika). Po ataku Ewy Kwiatkowskiej mieliśmy remis 10:10. Od stanu 13:13 zespół z Polic znów zaczął kontrolować grę. Atak Trushkiny dał im prowadzenie 17:14, a przy 19:15 o czas poprosił trener Solarewicz. W końcówce dobrze na zagrywce zaprezentowała się Anna Łozowska, która zakończyła cały mecz asem serwisowym.

Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 

(25:17, 25:10, 25:18)

Składy zespołów:
ŁKS: Mori, Kwiatkowska (6), Skrzypkowska (4), Szczyrba (4), Bociek (12), Gajewska, Strasz (libero) oraz Pacak (4)
Chemik: Polak (1), Truszkina (10), Bednarek (6), Wasilewska (4), Salas (17), Silva (17), Nowakowska (libero) oraz Łukasik (3) i Łozowska (1)

 

W pierwszym secie drugiego pojedynku szybko zespół z Bydgoszczy wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Po autowej zagrywce Marty Wellny Pałac prowadził już 13:8. Atak Patrycji Polak-Balmas dał bydgoszczankom przewagę 15:10. Pierwszą piłkę setową dała Pałacowi akcja Marty Ziółkowskiej, a ostatecznie seta zakończył atak Moniki Fedusio. 

Początek drugiej partii należał do bielszczanek, które po akcji Carly Dehoog prowadziły 10:7. Po autowej zagrywce Polak-Balmas BKS zyskał przewagę 14:10, jednak potem bydgoszczanki zaczęły odrabiać straty. Dobra akcja Fedusio dała remis 15:15. Obie drużyny walczyły punkt za punkt, jednak z czasem na prowadzenie wyszły zawodniczki z Bydgoszczy. Po bloku Polak-Balmas/Stenzel miały przewagę 22:19. Ostatni punkt dla Pałacu w tym secie zdobyła Patrycja Polak-Balmas.

W trzecim secie oba zespoły zaprezentowały bardzo wyrównaną i zaciętą grę. Długo gra toczyła się punkt za punkt. Po podwójnym bloku bielszczanek o czas poprosił trener Pałacu, a po przerwie dobrą akcję wyprowadziła Tereza Vanvurova. W końcówce BKS zdobył dwa punkty przewagi 23:21, jednak po pojedynczym bloku Krzywickiej ponownie mieliśmy remis 23:23. Ostatecznie trzeci set zakończył się po walce na przewagi. Ostatni punkt zdobyła Izabella Rapacz i Pałac zwyciężył 26:24.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3

(18:25, 21:25, 24:26)

Składy zespołów:
Pałac: Balmas (12), Stencel (10), Mazurek (2), Vanzurova (10), Różyńska (3), Fedusio (12), Reszelewska (libero) oraz Ziółkowska (2), Żurowska (1), Biedziak, Lijewska i Rapacz (4)
BKS: Wellna (8), Różański (13), Rodak (3), DeHoog (11), Świrad (10), Smidova, Drabek (libero) oraz Krajewska, Kowalczyk, Kossanyiova (3) i Dąbrowska

*Składy zespołów dzięki uprzejmości serwisu Strefa Siatkówki – www.siatka.org