Rok 2022 rozpoczęliśmy niestety od porażki. W 14. kolejce TAURON Ligi nasz zespół musiał uznać wyższość Developresu Bella Dolina Rzeszów. 

Początek pierwszego seta układał się po myśli rywalek, jednak przy zagrywkach Klaudii Alagierskiej nasz zespół odrobił straty. Wydawało się, że dalsza część seta będzie bardziej wyrównana, jednak rzeszowianki znów zbudowały kilka punktów przewagi. Łódzkie Wiewióry próbowały gonić wynik, zdobyły kilka punktów z rzędu, jednak prowadzenie rywalek było zbyt wysokie. Atak Izabelli Rapacz zakończył seta wynikiem 25:19 dla Developresu.

Początek drugiego seta wlał nowe nadzieje w serca kibiców zgromadzonych w Sport Arenie. Po akcji Kamili Witkowskiej nasz zespół prowadził 4:1 i przez jakiś czas zespoły toczyły wyrównaną walkę. W połowie partii niestety rywalki zaczęły odjeżdżać, a nasz zespół nie potrafił znaleźć sposobu na przełamanie niemocy. Ostatecznie Developres wygrał 25:16. 

W trzecim secie Ełkaesianki walczyły o przedłużenie losów meczu. Ciężko było im jednak zbudować przewagę i wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Zaciętą końcówkę graną na przewagi rozstrzygnęły na swoją korzyść rzeszowianki i tym samym przypieczętowały wygraną 3:0. 

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3
(19:25, 16:25,  25:27)

Składy zespołów:
ŁKS Łódź: Grajber (7), Wikowska (6), Colombo (1), Ratzke (2), Alagierska (2), Jones-Perry (4), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska (9), Gajer, Piasecka, Jukoski i Pacak (2)
Developres Rzeszów: Honorio (12), Blagojević (14), Stencel (9), Bajema, Jurczyk (5), Przybyła (libero) oraz Rapacz (2), Kalandadze (10) i Bińczycka

*fot. Paweł Ciesielski