W środę podczas meczu derbowego będziemy gościć ekipę Fundacji DKMS, która będzie rejestrować potencjalnych dawców szpiku. Akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Hani i Innych” rozpoczęła się 20 października i potrwa do końca miesiąca.

Na przeszczep szpiku 9-letnia łodzianka Hania, która zmaga się z ostrą białaczką limfatyczną. Oto historia dziewczynki:

Hania to 9-letnia mieszkanka Łodzi. Uwielbia grę na fortepianie, śpiew i spędzanie czasu z rówieśnikami. W maju 2018 roku dziewczynka gorzej się poczuła i trafiła do szpitala. To wtedy rodzina Hani usłyszała diagnozę, której nikt się nie spodziewał – ostra białaczka limfoblastyczna. Przez kolejny rok życie zmieniło się o 180 stopni. Ciężkie leczenie w szpitalu, przerywane krótkimi wizytami w domu. Mimo to Hania nie przestała się śmiać, tańczyć i wymyślać wciąż nowych zabaw.

Kiedy wydawało się już, że choroba odpuściła, dziewczynka mogła w końcu wyjechać na upragnione wakacje nad morze. Beztroski czas skończył się, gdy przyszedł moment na badania kontrolne. Ich wynik był kolejnym ciosem. Choroba wróciła.

Tym razem, żeby ją pokonać, chemioterapia nie wystarczy. Aby wygrać walkę, potrzebne jest przeszczepienie szpiku kostnego od niespokrewnionego Dawcy. Każdy z nas może stać się bohaterem dla Hani i innych potrzebujących przeszczepienia.

 

Zachęcamy wszystkich kibiców ŁKS-u Commercecon Łódź do rejestracji w bazie Fundacji DKMS. Być może gdzieś czeka Wasz genetyczny bliźniak, który potrzebuje pomocy!

W akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, poza ŁKS-em Commercecon Łódź, włączyły się m.in. Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna przy ul. Sosnowej, Hotel Borowiecki.

Pełna lista punktów, w których można się zarejestrować znajduje się na stronie wydarzenia na FB: „Dzień Dawcy Szpiku dla Hani i Innych”.

Ważne informacje:

W rejestracji dawców może wziąć udział każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Polega ona na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.