Wspaniałą akcję zainicjował na Facebooku Łukasz Niciński, właściciel centrum medycznego Kinemedica. Partner ŁKS-u Commercecon Łódź założył grupę „Bezpłatna pomoc lekarska”. Ilość osób potrzebujących wsparcia i teleporady jest jednak tak duża, że do rozszerzenia działalności potrzebne jest wsparcie finansowe.

Grupa „Bezpłatna pomoc lekarska” początkowo miała być inicjatywą skierowaną do mieszkańców Łodzi i okolic. Już w ciągu kilku pierwszych dni jej twórcy otrzymali ponad 1000 smsów z prośbą o poradę. Pytania płynęły nie tylko z Łodzi, ale z całej Polski! Szybko okazało się, że zespół wspomagający medycznymi teleporadami jest po prostu za mały, aby obsłużyć tak dużą ilość osób.

Z tego powodu w serwisie zrzutka.pl wystartowała zrzutka, która pozwoli Łukaszowi Nicińskiemu w rozszerzeniu inicjatywy bezpłatnej pomocy lekarskiej! Dzięki wsparciu finansowemu ekipa „Bezpłatnej pomocy lekarskiej” będzie mogła poszerzyć swój skład osobowy. To z kolei pozwoli pomóc tym, którzy mają obecnie utrudniony dostęp do służby zdrowia lub nie mogą liczyć na bezpłatną opiekę zdrowotną. 

Jeśli chcecie i może pomóc – sypnijcie groszem Łukaszowi i jego ekipie. Oni chcą pomóc jak największej liczbie osób, które potrzebują porady lekarskiej.

Natomiast jest to Wy potrzebujecie porady lekarskiej, a nie macie możliwości skontaktować się ze swoją przychodnią – dzwońcie (504-506-112) lub piszcie on-line BEZPŁATNA POMOC LEKARSKA.