Podczas czwartkowej konferencji otwierającą sezon 2023/2024 zaprezentowaliśmy koszulki meczowe, w których będą występować siatkarki ŁKS Commercecon Łódź. Dzięki uprzejmości łódzkiego fotografa Łukasz Klimczaka, Łódzkie Wiewióry zagrają w tym sezonie z ełkaesiackim motywem przewodnim. 

Nowe koszulki, które zaprezentowały zawodniczki debiutujące w biało-czerwono-białych barwach – Amanda Campos, Sonia Stefanik, Paulina Zaborowska i Aleksandra Dudek – zdobi zdjęcie biało-czerwono-białej flagi Łódzkiego Klubu Sportowego powiewającej na tle nocnego nieba oraz graffiti „ŁKS”. 

Autorem zdjęcia jest łodzianin Łukasz Klimczak. Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego znają nie tylko wykonaną przez niego fotografię z mediów społecznościowych. Doskonale kojarzą również miejsce, w którym zostało wykonane zdjęcie. Czas, aby ten ełkaesiacki motyw poznali sympatycy siatkówki w Polsce i Europie!

Łukasz Klimczak, jest nie tylko fotografem, ale również jednym z pomysłodawców profilu „Mój kumpel Tymek”. Pod tą nazwą kryje się profil na Facebooku, na którym rodzice małego Tymka z Łodzi pokazują jego codzienne życie z zespołem Downa, czyli  zespołem wad wrodzonych spowodowanym obecnością dodatkowego materiału genetycznego.

Klub ŁKS Commercecon Łódź, dla którego bardzo ważne jest krzewienie postaw prospołecznych, dzięki współpracy z Łukaszem Klimczakiem, dołączy do akcji informacyjnej związanej z propagowaniem  świadomości społecznej o zespole Downa.  

W latach 80. XX w. NDSS (National Down Syndrome Societty) z USA ustanowiło październik miesiącem budowania świadomości o zespole Downa. To czas, w którym głośniej mówi się o możliwościach, marzeniach i osiągnięciach osób z zespołem Downa, o ich życiu w społeczeństwie. My będziemy o tym mówić nie tylko w październiku!

Zapraszamy Was serdecznie do zaobserwowania profilu „Mój kumpel Tymek”!