Ma niespełna 21 lat, a w jej dorobku są już dwa medale mistrzostw Polski, w tym ten najcenniejszy – złoty. W meczach decydujących o mistrzostwie musiała udźwignąć ogromny ciężar odpowiedzialności i doskonale sobie z tym poradziła. Jesteśmy pewni, że to dopiero początek pięknej siatkarskiej drogi. Julita Piasecka zostaje w dziupli Łódzkich Wiewiór w sezonie 2023/2024!

Pierwszym klubem Julity był UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki. W kolejnych latach łączyła naukę w SMS-ie PZPS Szczyrk z występami w I lidze, a później dodatkowo jeszcze z grą w barwach juniorskiej sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego. Do ŁKS-u Commercecon Łódź oficjalnie dołączyła w maju 2021 roku, chociaż kontakt podpisała już w 2020.

Od tego czasu w seniorskiej siatkówce wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2021/2022, a obecny sezon zakończyła na najwyższym stopniu podium ze złotym krążkiem na szyi. Co więcej, występowała w Pucharze CEV i Lidze Mistrzyń, więc zebrała bardzo cenne doświadczenie na europejskich parkietach. W 2023 roku wraz z ŁKS-em Commercecon Łódź dotarła do wielkiego finału Pucharu Polski.

W sezonie 2022/2023 w TAURON Lidze rozegrała 27 spotkań. Wywalczyła dla Łódzkich Wiewiór 163 punkty, w tym 135 atakiem, 12 z zagrywki i 16 blokiem. Jej skuteczność w ataku wyniosła 45%, zaś w przyjęciu niespełna 43%. W trakcie sezonu trzykrotnie wyróżniona została statuetką dla najlepszej zawodniczki meczu! 

Jaką rolę w kolejny sezonie przewiduje dla młodej przyjmującej Alessandro Chiappini? – Julita wie, że w naszym projekcie będzie mogła rozwinąć się jeszcze bardziej. W następnym sezonie będzie grała więcej. Dostanie więcej szans, ale będzie na niej spoczywało więcej odpowiedzialności – podkreślił szkoleniowiec w rozmowie z serwisem lodzkisport.pl.

Póki co Julita nie będzie miała okazji, aby odpocząć po trudach sezonu. Pod koniec kwietnia 2023 roku została powołana przez trenera Stefano Lavariniego do szerokiej kadry reprezentacji Polski i już za kilka dni rozpocznie zgrupowanie.

Juls dziękujemy za wiele wspaniałych emocji, mistrzostwo Polski i… czekamy na więcej! Cieszymy się, że z nami zostajesz!