Od piątku do niedzieli kibice siatkówki w Szamotułach będą mogli podziwiać w akcji reprezentantki Polski, które grają w barwach ŁKS-u Commercecon Łódź oraz Chemika Police. Te dwa zespoły oraz dwie drużyny z Bundesligi – Allianz Stuttgart i Dresdner SC – zagrają w towarzyskim turnieju Amica Cup 2019.

Tegoroczny turniej Amica Cup będzie miał naprawdę mocną obsadę. Do Szamotuł przyjedzie mistrz Polski z Klaudią Alagierską i Aleksandrą Wójcik w składzie. Drugim z polskich klubów będzie zdobywca Pucharu Polski – Chemik Police. Zespół ma w swoim zespole Paulinę Maj-Erwardt, Natalię Mędrzyk, Martynę Grajber, Marlenę Kowalewską oraz Martynę Łukasik. W sumie na boisku w Szamotułach zagra więc siedem reprezentantek Polski, które jeszcze nie tak dawno rywalizowały w mistrzostwach Europy.

W składzie łódzkiej drużyny zabraknie jeszcze aktualnej mistrzyni Europy, Serbki Katariny Lazović. Wraz z reprezentacją bierze ona udział w Pucharze Świata w Japonii. Młoda przyjmująca ma dołączyć do zespołu mistrza Polski na kilka dni przed Superpucharem Polski, w którym ŁKS Commercecon zmierzy się z… Chemikiem Police. Te dwa zespoły tydzień temu rywalizowały w Goleniowie (górą był Chemik). Przed Superpucharem zagrają towarzysko ze sobą jeszcze w Szamotułach i w Łodzi.

Stawkę zespołów Amica Cup uzupełnią jeszcze mistrz Niemiec Allianz Stuttgart oraz Dresdner SC. W składzie zespołu ze Stuttgartu będzie można zobaczyć reprezentantkę Belgii Celine van Gestel oraz reprezentantki Niemiec Pię Kästner i Larę Berger. W drużynie mistrza Niemiec grają również znane z występów na polskich boiskach Szwedka Aleksandra Lazic oraz reprezentantka Trynidadu i Tobago Channon Thompson. Zabraknie Holenderki Juliët Lohuis, która podobnie jak Lazović przebywa w Japonii na Pucharze Świata. W zespole z Drezna zobaczyć można m.in. Lenkę Dürr, Lenę Stigrot, Piię Korhonen czy też Nikolę Radosovą.

Terminarz spotkań Amica Cup 2019:

piątek, 20.09
16:00 ŁKS Commercecon Łódź – Dresdner SC
18:15 Grupa Azoty Chemik Police – Allianz MTV Stuttgart

sobota, 21.09
14:00 Dresdner SC – Allianz MTV Stuttgart
16:00 „Złotka” mistrzynie Europy – Amica SA
18:30 ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police

niedziela, 22.09
11:00 ŁKS Commercecon Łódź – Allianz MTV Stuttgart
13:15 Dresdner SC – Grupa Azoty Chemik Police

*Autorem tekstu jest Bartosz Wencław – Strefa Siatkówki www.siatka.org