W sobotę, 16 stycznia, o godzinie 20:30 na parkiet w Policach wybiegną siatkarki Grupy Azoty Chemik i ŁKS-u Commercecon Łódź. Łódzkie Wiewióry w aktualnym sezonie pokonały u siebie policzanki 3:0, jednak od tego meczu w zespole naszych rywalek trochę się zmieniło.

Chemik zmaga się z problemami kadrowymi – kontuzja kolana wyeliminowała Wilmę Salas, potem poważnego urazu doznała Katarzyna Połeć, problemy zdrowotne ma Aleksandra Żurawska, a przez jakiś czas pauzowała również Natalia Mędrzyk. W ostatnim czasie jednak klub z Polic pozyskał Sonię Kubacką z PTPS-u Piła i Olgę Strantzali z Bosca San Bernardo Cuneo. Ta druga w spotkaniu z Developresem SkyRes Rzeszów, który był jej debiutem w barwach Chemika, została wybrana MVP. 

Niemniej jednak kibice ŁKS-u Commercecon liczą, że ich Wiewióry podtrzymają udaną passę. W pierwszym meczu obecnego sezonu łodzianki zwyciężyły w Sport Arenie 3:0, a MVP tego meczu została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król. Przypomnijmy, że kapitan Łódzkich Wiewiór broniła barw Chemika w latach 2016-2018. 

Od 2016 roku ŁKS Commercecon Łódź 11 razy mierzył się z zespołem z Polic. Bilans dotychczasowych rywalizacji jest zdecydowanie na korzyść Chemika. Aktualne mistrzynie Polski wygrały 9 razy, natomiast łodzianki 2. Spośród 11 spotkań aż pięć kończyło się po bitwie w tie-breaku. Z pewnością zespół trenera Michala Maska będzie chciał poprawić bilans zysków i strat już w najbliższą sobotę.

Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport, początek spotkania o 20:30.