Wszystkie formalności zostały dopełnione i cieszymy się, że możemy oficjalnie potwierdzić tę informację. Do grona mistrzyń Polski w sezonie 2019/2020 dołączy utalentowana serbska przyjmująca Katarina Lazović. Nowa Łódzka Wiewióra ma w swoim dorobku m.in. cztery mistrzostwa Serbii czy mistrzostwo Europy juniorek z 2014 roku.

W przyjęciu Serbka wesprze Aleksandrą Wójcik i Darię Szczyrbę, które w minionym sezonie wywalczyły z ŁKS-em Commercecon mistrzostwo Polski. W rozmowie z serwisem zurnal.rs nowa zawodniczka Łódzkich Wiewiór przyznała, że przed podjęciem decyzji konsultowała się m.in. z innymi serbskimi siatkarkami, które miały okazję występować na polskich parkietach. – Wspierały mnie i jestem pewna, że dokonałam dobrego wyboru swojego pierwszego zagranicznego klubu. Wiem, że będą tam szczęśliwa i wszystko będzie dobrze. Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania – zapowiedziała.

Katarina Lazović, mimo młodego wieku, ma na koncie wiele klubowych osiągnięć. Razem z Visurą Belgrad czterokrotnie zdobyła mistrzostwo Serbii, dwukrotnie Puchar Serbii i czterokrotnie Superpuchar kraju. Przyjmująca jest również reprezentantką swojego kraju, z którym w kategorii juniorek zdobyła mistrzostwo (2014) i wicemistrzostwo (2016) Europy. W 2015 roku razem z reprezentacją kadetek wywalczyła wicemistrzostwo Starego Kontynentu. Podczas tego turnieju została wybrana najlepszą przyjmującą, zaś rok później tę samą nagrodę indywidualną odebrała w kategorii juniorskiej. 

Wiemy, że kibice czekali na potwierdzenie tego transferu już od jakiegoś czasu. Musieliśmy jednak poczekać na komplet dokumentów. Teraz już oficjalnie witamy Katarinę w naszym zespole. Cieszymy się, że wybrała właśnie ŁKS Commercecon Łódź jako swój pierwszy zagraniczny klub. To zawodniczka z dużym potencjałem – powiedziała Katarzyna Sielicka, dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon Łódź. – Wierzymy, że bardzo dobrze odnajdzie się w polskiej lidze, podobnie jak inne serbskie siatkarki, które miały lub mają okazję występować w Lidze Siatkówki Kobiet. 

Nowa przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź dołączy do zespołu po zakończeniu obowiązków reprezentacyjnych, ale na nowe wyzwanie klubowe czeka z niecierpliwością. – ŁKS ma świetnych kibiców, całe miasto jak i cały kraj żyje siatkówką. Klub będzie grał w tym sezonie w Lidze Mistrzyń, co jest kolejnym plusem. Mają chęć w tym sezonie obronić mistrzostwo kraju i zdobyć Puchar – zobaczymy, czy się uda. 

W pierwszy weekend sierpnia Katarina Lazović razem z reprezentacją Serbii wywalczyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W najbliższym czasie Serbki wezmą udział w mistrzostwach Europy. Będą rywalizować w grupie A. Ich rywalkami będą reprezentacje Francji, Bułgarii, Finlandii, Grecji i gospodyń turnieju grupowego Turcji.

Katarina witamy wśród Łódzkich Wiewiór!