Od lat siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wspierają Schronisko dla Zwierząt w Łodzi. Łódzkie Wiewióry nie tylko regularnie odwiedzają bezdomne zwierzęta, przywożąc im zapasy karmy, ale przede wszystkim biorą udział w wielu akcjach edukacyjnych i promujących odpowiedzialne adopcje. 

Już pięć lat trwa współpraca naszego klubu z łódzkim schroniskiem. Przypomnijmy, że w tym czasie wspólnie promowaliśmy wiele wspaniałych inicjatyw. Jedną z ambasadorek akcji „Nie porzucaj, nie zakładaj kolaczatek” była Izabela Kowalińska, a kibice Łódzkich Wiewiór za każdym razem odgrywają ważną rolę, oddając głosy na projekty Budżetu Obywatelskiego „Zwierzęta w Łodzi są ważne”. W 2020 roku rozpoczęliśmy wspólny projekt „Adoptuj odpowiedzialnie”. 

Logotyp akcji pojawił się w sezonie 2021/2021 również na koszulkach meczowych zawodniczek ŁKS-u Commercecon Łódź, które reprezentowały miasto i region w rozgrywkach krajowych oraz w Lidze Mistrzyń. Częścią inicjatywy „Adoptuj odpowiedzialnie” była akcja #WygrywaMyPomagaMy. Mecze fazy play-off Łódzkie Wiewióry grały dla wybranych psów z łódzkiego schroniska. Psów wyjątkowych, bowiem byli to seniorzy, którzy mają niestety mniej szans na adopcję. 

Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że do akcji „Adoptuj odpowiedzialnie” przyłączył się nasz partner – firma Marvel, dealer samochodów KIA i Hyundai. Dzięki firmie Marvel Lider i Maniuś zostali „pyszczkami” kolejnej odsłony akcji i będą zachęcać do adopcji psów z łódzkiego schroniska. 

To bardzo ważne, że nasze firmy partnerskie włączają się do akcji społecznych, w których bierze udział klub – mówi Mariusz Przybyła, specjalista ds. marketingu w ŁKS-ie Commercecon. – Firma Marvel stworzyła fantastyczny branding, grafika od razu przyciąga wzrok, promując bardzo pozytywną inicjatywę. Aktualnie w łódzkim schronisku przy ul. Marmurowej przebywa niespełna 200 psów i kilkadziesiąt kotów. One wszystkie czekają na swoje nowe domy. Jesteśmy częstymi gośćmi w schronisku i widzimy, jak wspaniałe są to zwierzęta. Jesteśmy przekonani, że nasza akcja przyczyni się do tego, że mieszkańcy Łodzi właśnie w naszym schronisku znajdą swojego czworonożnego przyjaciela.

W czwartek, 17 czerwca, oficjalnie zaprezentowaliśmy nowy branding. Klub reprezentowała nasza libero Krysia Strasz, która odwiedza łódzkie schronisko tak często, jak to tylko możliwe i również za pośrednictwem swoich prywatnych mediów społecznościowych zachęca do adopcji.