Wygrana 3:0 z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała sprawiał, że ŁKS Commercecon Łódź zainkasował na swoim koncie kolejny komplet punktów. MVP spotkania została wybrana przyjmująca Łódzkich Wiewiór – Aleksandra Wójcik.

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki BKS, ale gospodynie szybko odrobiły straty i od stanu 6:6 zdobyły cztery punkty z rzędu. Świetnie funkcjonował blok łodzianek, jednak przyjezdne powoli odrabiały straty. Po ataku Emilii Muchy ŁKS prowadził już tylko 15:14, a po chwili BKS doprowadził do remisu 17:17. W końcówce wicemistrzynie Polski jednak wróciły do swojej dobrej gry. Po ataku Regiane Bidias miały piłkę setową przy stanie 24:19. Punktowy blok zaliczyła jeszcze Nina Herelova, a po chwili Monika Bociek zakończyła pierwszego seta wygraną ełkaesianek.

W secie drugim od stanu 3:1 dla przyjezdnych ŁKS zdobył sześć punktów z rzędu. Świetnie spisywała się Klaudia Alagierska. Zarówno w bloku jak i w ataku, popisała się również asem serwisowym. Potem jednak skuteczność odzyskała Emilia Mucha. Pomagała jej Olivia Różański i przewaga łodzianek stopniała do jednego punktu (10:9). Gdy BKS wyszedł na prowadzenie 13:12 o przerwę natychmiast poprosił słowacki szkoleniowiec ŁKS-u, ale po powrocie na boisko łodzianki przegrały kolejne trzy akcje. Błędy własne bielszczanek pozwoliły jednak gospodyniom wrócić do gry i odrobić straty, a po ataku Aleksandry Wójcik wyjść na prowadzenie 18:17. Potem świetną zmianę dała Agata Wawrzyńczyk, punktowała również Regiane Bidias i Aleksandra Wócjik i ŁKS prowadził w końcówce 22:18. Atak Kornelii Moskwy i as serwisowy Muchy pozwoliły bielszczanką zmniejszyć straty (23:22), potem jednak rywalkom nie dała szans Regiane Bidias. Brazylijka pewnie skończyła dwa ataki i łodzianki prowadziły już 2:0.

Trzeciego seta od mocnego uderzenia rozpoczęły bielszczanki, które po ataku Olivii Różański prowadziły już 4:0. Przy stanie 6:3 dla rywalek o przerwę poprosił trener Michal Masek, ale BKS nie odpuszczał. Coraz pewniej w ataku czuła się Różański (7:10). Dopiero skuteczne zbicia Agaty Wawrzyńczyk pomogły łodziankom odzyskać rytm gry. Gdy Regiane Bidias doprowadziła do remisu 16:16 grę przerwał trenerBartłomiej Piekarczyk. Po powrocie na boisko rozgorzała walka punkt za punkt, ale w końcówce to BKS po dobrym bloku Niny Herelovej miał piłkę setową przy stanie 24:22. Potem pomyliła się w polu zagrywki Martyna Świrad, a blok Klaudii Alagierskiej dał gospodyniom wyrównanie. BKS miał jeszcze trzy piłki setowe, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Ostatnie piłki wzbudziły ogromne emocje. Siatkarki gości miały pretensje do sędziego, ale to ŁKS po ataku Aleksandry Wójcik, bloku Ewy Kwiatkowskiej i błędzie rywalek cieszył się z wygranej 29:27 i 3:0 w całym spotkaniu.

MVP: Aleksandra Wójcik

ŁKS Commercecon Łódź – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0
(25:20, 25:22, 29:27)

Składy zespołów:
ŁKS: Kwiatkowska (6), Bidias (12), A. Wójcik (13), Bociek (6), Alagierska (5), M .Wójcik (1), Strasz (libero) oraz Nichol, Efimienko-Młotkowska (1) i Wawrzyńczyk (9)
BKS: Nowicka (2), Różański (13), Konieczna (6), Herelova (12), Moskwa (6), Mucha (13), Maj-Erwardt (libero) oraz Jagodzińska i Świrad

*Autorem relacji jest Bartosz Wencław – Strefa Siatkówki www.siatka.org