Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pracują nad powrotem do formy, którą zachwycały w poprzednim sezonie. W meczu z MOYA Radomką Radom pokazały, że ciężkie treningi nie idą na marne. Łódzkie Wiewióry wygrały 3:1 i zainkasowały komplet punktów do ligowej tabeli.

Pierwsza partia rozpoczęła się po myśli przyjezdnych. Skuteczny atak Aleksandry Dudek dał im prowadzenie 9:6. Radomianki pracowały nad wyrównaniem wyniku, jednak zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź grały czujnie i nie traciły koncentracji. As serwisowy Roberty Ratzke ŁKS utrzymał ich trzypunktowe prowadzenie 14:11. Przewaga Łódzkich Wiewiór rosła z akcji na akcję, pod koniec wyniosła już 7 „oczek”. W końcówce trener Alessandro Chippini dokonał zmiany, na boisku pojawiła się m.in. Anastasiia Hryshchuk i to właśnie młoda atakująca łodzianek zakończyła seta atakiem (25:17).

Radomianki nie zamieszały się poddawać. Świetnie rozpoczęły drugą partię (4:0). Gospodynie zdecydowanie lepiej przyjmowały, co ułatwiało im grę w ataku. Szybko zdobyte prowadzenie rosło (10:3, 15:8). Dopiero pod koniec seta przyjezdne zaczęły niwelować straty, jednak różnica była zbyt duża. Ostatecznie siatkarki Radomki wygrały 25:19.

W trzecim secie w wyjściowej szóstce ŁKS Commercecon Łódź pojawiła się Sonia Stefanik. Jak się później okazało, była to trafiona zmiana na środku siatki. Nadal świetnie spisywała się Aleksandra Dudek. Łodzianki grały cierpliwie i to zaowocowało wyjściem na prowadzenie 12:8. Widać był, że Łódzkie Wiewióry rozumieją się na boisku coraz lepiej. Finalnie wygrały seta 25:15 i ponownie objęły prowadzenie w meczu.

Czwartą partię lepiej rozpoczęły gospodynie, a na zagrywce dobrze spisywała się Hilary Johnson. Radomianki utrzymywały prowadzenie przez dłuższy czas i dopiero w drugiej części seta przyjezdne zniwelowały straty. Łódzkie Wiewióry nie pozwoliły sobie na dekoncentrację. Świetnie rozegrały końcową część seta i w efekcie zapewniły sobie wygraną 25:19, a w całym meczu 3:1.

MVP: Aleksandra Dudek

MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(17:25, 25:19, 15:25, 19:25)

Radomka: Łyczakowska, Johnson, Murek, Gałkowska, Schölzel, Moskwa, Stenzel (libero) oraz Reiter, Nowakowska, Gajer, Świrad i Strasz (libero)
ŁKS: Gryka, Dudek, Witkowska, Diouf, Ratzke, Campos, Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk, Drabek, Stefanik i Zaborowska