Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały wprawdzie beniaminka TAURON Ligi – Jokera Świecie, ale nie bez drobnych problemów. Po dwóch szybkich setach wydawało się, że i w trzecim rywalki będą bez szans, ale waleczne świecianki odrobiły straty i wygrały końcówkę.  Łodzianki zakończyły mecz w czterech setach i były zespołem lepszym w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i w przeważającej części meczu kontrolowały boiskowe wydarzenia. MVP meczu wybrano Klaudię Alagierską.

Po początkowym prowadzeniu łodzianek kontra Pauliny Brzoski pozwoliła Jokerowi szybko doprowadzić do wyrównania, a as serwisowy Joanny Sikorskiej dał im przewagę, którą powiększyły po atakach Martyny Gorzkiewicz i Katarzyny Marcyniuk (8:5). Chwilę później, po uderzeniu Nadji Ninković oraz błędzie Sikorskiej było już po 9. Ofensywne akcje duetu Sikorska – Marcyniuk sprawiły, że dwa “oczka” z przodu miały przyjezdne, jednak po stronie ŁKS-u nie do zatrzymania były Katarzyna Zaroślińska-Król oraz Katarina Lazović, które pozwoliły gospodyniom objąć prowadzenie (14:12). Siatkarki beniaminka nie poddawały się, po atakach Oliwii Urban inicjatywa była już po stronie gości (16:15). Było to jednak chwilowe, atak Klaudii Alagierskiej zainicjował znakomitą serię łodzianek, która trwała do samego końca seta. W ataku nie myliła się Zaroślińska-Król, na siatce czujnie blokowała Alagierska, a ostatni punkt zdobyła Aleksandra Wójcik (25:16).

Od błędów Sikorskiej, długiej wymiany pełnej efektownych obron Magdaleny Saad oraz asa serwisowego Zaroślińskiej-Król rozpoczęła się druga partia (5:0). Ataki Wójcik oraz Ninković dodatkowo powiększyły dystans (7:0). Gospodynie popełniły jednak kilka błędów w kolejnych akcjach, dzięki czemu świecianki odrobiły część strat (4:8). Bardzo dobrze na skrzydłach wciąż radziła sobie Zaroślińska-Król, zapunktowała również Ana Kalandadze i łodzianki odbudowały przewagę (17:7). Przyjezdne nie poddawały się, przy zagrywce Martyny Gorzkiewicz zmniejszyły nieco różnicę punktową (11:17). Dystans był jednak zbyt duży, a łodzianki grały zbyt dobrze, by siatkarki Jokera zdołały doprowadzić do wyrównania (13:20). W końcówce w bloku królowała Klaudia Alagierska, a w ataku nie myliła się Katarina Lazović, która zakończyła seta skutecznym uderzeniem (25:14).

W trzeciej partii łodzianki kontynuowały bardzo dobrą grę, na środku punktowała Joanna Pacak i jej zespół szybko zbudował znaczącą przewagę (5:1). Blok Zaroślińskiej-Król na Urban, a następnie mocne uderzenie atakującej pozwoliły gospodyniom powiększyć prowadzenie (10:4). Świecianki nie poddały się, stopniowo odrabiały straty, które po zatrzymaniu Kalandadze wynosiły już tylko 3 punkty (10:13). Uderzenie Alagierskiej i błąd Aleksandry Muszyńskiej sprawiły, że łodzianki ponownie oddaliły się od przeciwniczek (17:12). Po stronie Jokera bardzo dobrze radziła sobie jednak Urban, blok zanotowała Aleksandra Muszyńska i przewaga ŁKS-u po raz kolejny stopniała (15:17). W końcówce przebicie z drugiej piłki przez Gorzkiewicz pozwoliło przyjezdnym złapać kontakt punktowy, a po kontrze Sikorskiej było po 20. Ostatecznie po zaciętej walce górą były świecianki po serii mocnych zagrywek Marcyniuk i uderzeniach Sikorskiej (25:23).

Czwartego seta ponownie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po asie serwisowym Any Kalandadze i bloku Joanny Pacak prowadziły już 6:1. Po błędzie Gorzkiewicz dystans urósł do 6 “oczek” (7:13), chociaż autowy atak Lazović pozwolił świeciankom odrobić część strat (9:13). Łodzianki szybko opanowały sytuację, Lazović oraz Alagierska wykorzystały kontry i odbudowały przewagę (15:9). Ta ponownie wzrosła za sprawą pomyłek Marcyniuk i uderzenia Zaroślińskiej-Król (21:12). W końcówce efektownym zagraniem popisała się Kalandadze, Zaroślińska-Król zanotowała asa serwisowego, a mecz zakończyła Kalandadze punktową zagrywką (25:14).

MVP: Klaudia Alagierska

ŁKS Commercecon Łódź  – Joker Świecie 3:1
(25:16, 25:14, 23:25, 25:14)

Składy zespołów:

ŁKS: Wójcik (4), Lazović (12), Ninković (7), Bongaerts (1), Alagierska (13), Zaroślińska-Król (20), Saad (libero) oraz Osadchuk (1), Pacak (9), Pasznik (2), Wawrzyńczyk, Kalandadze (10) i Lach (libero)
Joker: Gorzkiewicz (3), Marcyniuk (8), Brzoska (2), Sikorska (20), Urban (7), Jurczyk (6), Nowacka (libero) oraz Muszyńska Aleksandra (4), Kowalska (1), Muszyńska Adrianna i Nowak (libero)

*Autorką relacji jest Monika Sapela – partner medialny Strefa Siatkówki www.siatka.org