W pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się na wyjeździe z Enea PTPS Piła. Łodzianki, wygrywając 3:1, zrewanżowały się rywalkom za porażkę na własnym parkiecie w I rundzie. Tym samym zainkasowały komplet punktów w pierwszym meczu w 2020 roku.

Już na początku spotkania bardzo szybko odskoczyły mistrzynie Polski, które prowadziły już 10:3. Co prawda pilanki skończyły kilka swoich akcji, ale udane akcje skrzydłowych, przede wszystkim Moniki Bociek oraz Katariny Lazović sprawiły, że to ŁKS Commercecon Łódź wyraźnie dyktował warunki w tej odsłonie. Do tego swoje dodała środkowa łódzkiej ekipy Ewa Kwiatkowska i faworytki pewnie triumfowały 25:15.

W drugiej odsłonie do walki zabrały się gospodynie, które na skrzydłach mogły liczyć na swoją liderkę – Paulinę Słonecką, a dobrze w ofensywie radziła sobie także Aleksandra Kazała. Cały czas PTPS Piła utrzymywał dwupunktową zaliczkę. W końcówce piąty bieg włączyły jednak przyjezdne. Najpierw doprowadziły do remisu po 21, a potem siatkarki Mirosława Zawieracza wywalczyły już tylko jedno oczko, a ŁKS ponownie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Trzecia odsłona pojedynku w Pile długo stała pod znakiem wyrównanej walki. Podobnie jak w poprzedniej partii, tak i teraz z przodu cały czas były zawodniczki z Piły, które znów mogły liczyć na swoje skrzydłowe. Gospodynie wyciągnęły wnioski z poprzedniego seta (21:18) i tym razem nie dały się dogonić ekipie Marka Solarewicza. Wygrały tę partię 25:21 i tym samym przedłużyły losy spotkania.

Podrażnione mistrzynie Polski od mocnego uderzenia zaczęły kolejną cześć meczu (8:3), systematycznie powiększając swoje prowadzenie (12:5). Gospodynie nie potrafiły poradzić sobie z ofensywą Katariny LazovićAleksandry Wójcik. Wspomagały je, cały czas skuteczna, Bociek oraz środkowa  Ewa Kwiatkowska. Łodzianki poszły za ciosem. Ani na chwilę nie oddały swoim przeciwniczkom inicjatywy, pewnie triumfując 25:15 i zapisując na swoim koncie pierwszy ligowy komplet punktów w 2020 roku.

MVP: Monika Bociek

Enea PTPS Piła – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(15:25, 22:25, 25:21, 15:25)

Składy zespołów:
Enea PTPS Piła: Gawlak (8), Słonecka (15), Bednarek (3), Kazała (14), Urban (9), Bolimowska (3), Saad (libero) oraz Szubert, Pawłowska (libero) i Baran (4)
ŁKS Commercecon Łódź: Mori (3), Kwiatkowska (11), Wójcik (11), Lazović (15), Bociek (19), Alagierska (2), Strasz (libero) oraz Pacak (9), Szczyrba (1) i Caracuta (1)

*Autorką relacji jest Olga Chmielowska – Strefa Siatkówki www.siatka.org