ŁKS Commercecon Łódź dopisał do swojego konta komplet punktów dzięki wygranej z UNI Opole 3:1 w meczu 19. kolejki TAURON Ligi. Drugą z rzędu statuetkę MVP otrzymała Valentina Diouf.

Łodzianki rozpoczęły mecz z wysokiego „c”, szybko wychodząc na prowadzenie 9:2. Później jednak Kinga Stronias przerwała serię gospodyń i opolanki zaczęły odrabiać straty. Po ataku Valentiny Diouf ŁKS Commercecon znów zbudował przewagę (16:13), ale nie potrafił jej utrzymać. W końcówce nie zabrakło nerwów i dopiero w końcówce Łódzkie Wiewióry postawiły kropkę nad i, wygrywając 25:21. 

W drugim secie nie zabrakło wyrównanej walki, chociaż tym razem to przyjezdne szybciej wyszły na trzypunktowe prowadzenie (9:6). ŁKS Commercecon musiał gonić wynik, jednak po bloku na Kamili Witkowskiej  straty łodzianek wynosiły już cztery oczka (14:18). Krótka przerwa dla trenera Michała Cichego poskutkowała odrobieniem różnicy punktowej. Ponownie byliśmy świadkami nerwowej końcówki, tym razem to opolanki triumfowały 25:23. 

W trzecim secie trener Cichy zdecydował się zmienić Julitę Piasecką na Veronikę Jones-Perry. Mimo to na boisku lepiej radziły sobie przyjezdne. W drugiej części tej partii prowadziły już nawet trzema oczkami (17:14). Wtedy jednak łodzianki ruszyły do walki, mozolnie odrabiając straty. W końcówce gospodynie nie straciły koncentracji i wygrały 25:22.

W czwartej odsłonie od pierwszych piłek do ataku ruszyły siatkarki ŁKS-u Commercecon, szybko wychodząc na prowadzenie 7:3. Do tego błędy popełniały rywalki i przewaga gospodyń rosła z minuty na minutę. Świetnie zagrywała Martyna Grajber, nie ułatwiała ona pracy przeciwniczkom. Od stanu 13:5 opolanki wywalczyły już tylko jeden punkt i set zakończył się wysokim zwycięstwem Łódzkich Wiewiór.

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź – UNI Opole 3:1
(25:21, 23:25, 25:22, 25:6)

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (10 pkt.), Witkowska (14), Diouf (23), Ratzke (3), Alagierska (6), Piasecka (6), Strasz (libero) oraz Sobiczewska, Gajer, Pacak, Jukoski, Jones-Perry (6) i Maj-Erwardt (libero)
UNI:  Orzyłowska (1), Stronias (14), Bidias (19), Pellegrino (6), Makarowska (5), Bączyńska (17), Adamek (libero) oraz Pamuła, Muszyńska (2) i Wołodko (1)