Bez Magdaleny Janiuk i Andrei Kossanyiovej przyjechały siatkarki BKS-u do Łodzi. Z kolei w ekipie Wiewiór zabrakło Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Mimo to obie drużyny zaserwowały swoim kibicom dużo emocji. Ostatecznie krok w kierunku półfinału zrobiły gospodynie.

W mecz lepiej weszły bielszczanki, które zaskoczyły swoje rywalki i utrzymywały kilka punktów przewagi. Później jednak, po dotknięciu siatki przez BKS był remis (15:15). Wydawało się, że ŁKS Commercecon może w końcówce odwrócić wynik, jednak od stanu 23:23 dwa razy zostala zablokowana Aleksandra Wójcik i na prowadzenie w meczu wysunęły się siatkarki BKS-u. W drugiej partii przyjezdne zanotowały dobry początek, ale bardzo szybko łodzianki zaczęły przejmować inicjatywę, z akcji na akcję powiększając prowadzenie. Po ataku Any Kalandadze było już 22:12. Bez większych problemów ŁKS triumfował 25:14. 

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, ale po ataku Weroniki Szlagowskiej BKS prowadził 8:6. Szybko jednak zespoły wróciły do gry punkt za punkt, a wynik praktycznie przez całą odsłonę oscylował w okolicach remisu. Do rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi, a w niej więcej zimnej krwi zachowały gospodynie. Jednak nikt chyba nie spodziewał się tego, w jaki sposób przebiegnie czwarty set. Bielszczanki rozpoczęły go od prowadzenia 5:0. Mimo starań łodzianek, rywalki trzymały wynik. Trener Michal Masek zdecydował się wprowadzić na boisko Aleksandrę PasznikNadję Ninković. ŁKS-owi udało się wprowadzić nieco chaosu do gry bielszczanek i przewaga przyjezdnych powoli zaczęła topnieć. W końcówce Łódzkie Wiewióry doprowadziły do remisu po 23. Ponownie set miał rozstrzygnąć się po walce na przewagi i znów w decydujących momentach okazały się łodzianki. 

MVP spotkania została wybrana Katarina Lazović.

ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1
(23:25, 25:14, 26:24, 27:25)

Składy zespołów:
ŁKS: Pacak (14), Wójcik (10), Lazović (14), Bongaerts (1), Alagierska (9), Kalandadze (21), Saad (libero) oraz Pasznik, Ninković, Wawrzyńczyk i Strasz
BKS: Kazała (8), Drużkowska (10), Świrad (10), Orvosova (18), Szlagowska (21), Gajewska, Drabek (libero) oraz Dąbrowska