Lista klubów, w których grała jest bardzo krótka. Ale my się z tego bardzo cieszymy, ponieważ jest nie tylko wspaniałą zawodniczką, ale i prawdziwym dobrym duchem drużyny. To będzie już jej szósty sezon w biało-czerwono-białych barwach. Krysia Strasz zostaje w ŁKS-ie Commercecon Łódź!

Dołączając do ŁKS-u Commercecon Łódź w listopadzie 2016 roku była przekonana, że będzie to krótka przygoda. Tymczasem trwa ona już pięć lat. Po pierwszym wspólnym sezonie zespół zajął 6. miejsce, ale Krysia zdecydowała się przedłużyć kontrakt. I to był strzał w „10”.  

Kolejny rok otworzył worek z medalami. Najpierw był srebrny, następnie złoty, a w kolejnych latach dwa brązowe medale mistrzostw Polski. Tym samym libero zdobyła z ŁKS-em Commercecon Łódź cztery krążki mistrzostw Polski i jest jedyną zawodniczką, która ma cały komplet medali z najnowszej historii klubu. 

W minionym sezonie Krysia Strasz stanowiła świetny duet z Magdą Saad, jednak nie miała okazji z pełni zaprezentować swoich możliwości, ponieważ na początku grudnia 2020 roku doznała złamania kości jarzmowej. Uraz wymagał zabiegu i wyeliminował naszą libero z gry na kilka tygodni. Po powrocie na boisko występowała w specjalnej masce, która chroniła miejsce urazu. 

W rozgrywkach TAURON Ligi 2020/21 Krystyna Strasz wystąpiła w 19 meczach. Przyjęła w sumie 197 piłek, notując średnio 57,87% pozytywnego przyjęcia, zaś 25,89% perfekcyjnego. Dodajmy, że w duecie z Magdaleną Saad, Krysia była odpowiedzialna głównie za obronę. A w tym elemencie wielokrotnie zachwycała wszystkich swoim wyczuciem. 

Przypomnijmy, że dzięki naszej libero do zespołu przylgnął przydomek Łódzkie Wiewióry. Janusz Rautszko, szef Nadleśnictwa Szczecinek i wielki fan talentu Krysi, przysłał do Łodzi maskotki wiewiórek z spersonalizowanymi medalionami i tak krok po kroku zaczęła pisać się historia zawodniczek Łódzkiego Klubu Sportowego jako Łódzkich Wiewiór.

Krysia jesteś ikoną naszej drużyny! Jesteśmy zaszczyceni, że zostajesz z nami na kolejny sezon!