ŁKS Commercecon rozegrał w tym tygodniu dwa ligowe spotkania. W środę łodzianki wygrały 3:0 z E.Leclerc Radomką Radom. Z kolei w piątek pokonały 3:1 #VolleyWrocław. – Drużyna z Wrocławia nam się postawiła. Miałyśmy małe kłopoty, ale im więcej emocji, tym lepiej dla kibiców – śmiała się po meczu Joanna Pacak, MVP obu ostatnich spotkań. 

Współpraca cały czas się tworzy, coraz więcej porozumień nawiązujemy – odniosła się do swojej gry z rozgrywającymi. – Niedokładności wynikają z obu stron. Mam wrażenie, że musimy to nadrabiać sprytem.

Mamy cały czas swoje problemy, z którymi staramy się uporać. Gubimy się, robi się bałagan. Na szczęście w meczu z Wrocławiem z tego wyszłyśmy. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będziemy się rozgrywać i nabierać pewności siebie – powiedziała Krystyna Strasz.

Libero Wiewiór podkreśliła, że w piątkowym meczu dużą rolę odegrała kapitan drużyny – Izabela Kowalińska. – Iza uspokoiła dzisiaj naszą grę. Czasami trzeba nas pobudzić, a czasami właśnie uspokoić, bo za mocno się nakręcamy.

Twierdzę, że jesteśmy naprawdę dobrym zespołem. Pewne rzeczy robimy na treningach naprawdę super. Wiem, że to potrafimy – zaznaczyła Krystyna Strasz. – Kwestia przełożenia tego na boisko. To siedzi gdzieś w głowach. Musimy być bardzo mocno skoncentrowane. Musimy zbudować pewność siebie.

Cieszymy się, że wygrałyśmy kolejny mecz. Miałyśmy bardzo ciężki moment w nim. Wiadomo, że nie wszystko jest super, ale staramy się, aby grać coraz lepiej. Myślę, że jeszcze trochę czasu minie zanim wejdziemy na taki prawdziwy nasz dobry poziom. Liczę jednak na to, że to będzie już niedługo – skomentowała Izabela Kowalińska, kapitan Ełkaesianek. 

Czas na inaugurację europejskich pucharów

We wtorek ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się w Lidze Mistrzyń z niemieckim Allianz MTV Stuttgart. – Skupiałyśmy się do tej pory na meczach ligowych. Nie ma czasu na to, aby analizować przeciwników na kolejne spotkania. Teraz mamy kilka dni na przygotowania się do meczu Ligi Mistrzyń. Myślę, że trenerzy zrobią to jak najlepiej potrafią – przyznała Izabela Kowalińska. – Jeżeli zespół czuje, że nie jest w najwyższej formie, to każdy mecz jest dla niego walką o to, aby pokazać się z jak najlepszej strony. We wtorek będziemy bardzo mocno o to walczyły. Mam nadzieję, że wyjdzie dobrze.

Podchodzimy do tego meczu optymistycznie. Dla nas to duża przyjemność gościć tutaj taki zespół. Mam nadzieję, że to będzie mecz na wysokim poziomie z obu stron i będzie to dobre widowisko – podkreśliła Joanna Pacak.

Spotkanie z Allianz MTV Stuttgart odbędzie się we wtorek, 19 listopada, o godzinie 18:00 w Sport Arenie przy al. Unii 2.