Ledwo wróciły ze Szczecina, a już za chwilę czeka je podróż do Rumunii na mecz Ligi Mistrzyń. Łódzkie Wiewióry już w najbliższą środę (15 listopada) zmierzą się w meczu 2. kolejki CEV Champions League z SC Prometey Dnipro.

ŁKS Commercecon Łódź zaliczył falstart w obecnej edycji Ligi Mistrzyń. Łódzkie Wiewióry uległy drużynie Alba Blaj 1:3 we własnej hali. Najwięcej punktów dla ŁKS-u zdobyła Valentina Diouf – 22. 16 „oczek” dołożyła Amanda Campos, a 11 Kamila Witkowska. Łodzianki popełniły jednak zbyt wiele błędów własnych i to w dużej mierze zadecydowało o porażce.

SC Prometey Dnipro swoje domowe mecze Ligi Mistrzyń będzie rozgrywać w rumuńskiej miejscowości Mioveni. Póki co ukraiński klub ma za sobą wyjazd do Francji. Drużyna Volero Le Cannet w meczu 1. kolejki okazała się zdecydowanie lepsza, a mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:20, 25:22, 25:20). W drużynie prowadzonej przez trenera Ivana Petkova najwięcej punktów zdobyła Marta Drpa – 11.

Drpa jest jedną z dwóch Serbek grających w ekipie SC Prometey. Drugą jest, dobrze znana w Polsce, Bojana Milenković. Wśród zawodniczek spoza Ukrainy w składzie znajdują się jeszcze Ege Melisa Bükmen z Turcji i Olena Kharchenko z Azerbejdżanu. W ekipie Prometeya występuje również Svitlana Dorsman, która w sezonie 2018/19 była zawodniczką KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski.

Do meczu z Prometeyem ŁKS Commercecon Łódź przystąpi podbudowany wygraną z Grupą Azoty Chemikiem Police. Łódzkie Wiewióry źle rozpoczęły spotkanie z policzankami, jednak potrafiły przełamać swoją niemoc i rozkręcały się z akcji na akcję. Ostatecznie o wyniku zadecydował tie-break, w którym zespoły walczyły na przewagi. 17:15 triumfowały mistrzynie Polski i wywiozły ze Szczecina cenne 2 punkty. MVP meczu została wybrana Aleksandra Gryka, jednak trzeba podkreślić zespołową postawę wszystkich zawodniczek i celne rotowanie składem przez sztab.

Najważniejsze jest, żeby nie dać się ponieść błędom, tylko oddzielić je i znaleźć rozwiązanie. Na tym będziemy bazować. To będzie dla nas bardzo ważny mecz. Na pewno będziemy walczyć. Nie mamy wyjścia po prostu. Jeżeli chcemy wyjść z grupy z 1. miejsca, to teraz wszystko musimy wygrać za trzy punkty – podkreśliła Paulina Maj-Erwardt, kapitan ŁKS Commercecon Łódź.

Mecz SC Prometey Dnipro – ŁKS Commercecon Łódź zaplanowano na 15 listopada, początek o godzinie 17:00 czasu polskiego. Transmisja w Polsacie Sport Extra od godziny 16:45.

#CEVChampionsLeague #CLVolleyW #PolandTravel


ŁKS Commercecon Łódź has barely returned from an away match in the Polish league, and in a moment the team will travel to Romania for a Champions League match. The Squirrels will face SC Prometey Dnipro on Wednesday (November 15) in the match of the 2nd round of the CEV Champions League.

ŁKS Commercecon Łódź had a false start in the current edition of the Champions League. The Squirrels lost to Alba Blaj 1:3 in their own hall. Valentina Diouf scored the most points for ŁKS – 22. Amanda Campos added 16 points and Kamila Witkowska 11. However, the champion of Poland made too many mistakes and this largely resulted in their defeat.

SC Prometey Dnipro will play its home Champions League matches in Mioveni, Romania. For now, the Ukrainian club has already traveled to France. The Volero Le Cannet team turned out to be better in the first round match, and the match ended with the score 3:0 (25:20, 25:22, 25:20). In the team led by coach Ivan Petkov, Marta Drpa scored the most points – 11.

Drpa is one of two Serbs playing in the SC Prometey team. The second one is Bojana Milenković, well known in Poland. The non-Ukrainian players also include Ege Melisa Bükmen from Turkey and Olena Kharchenko from Azerbaijan. The Prometey team also includes Svitlana Dorsman, who was a player of Polish team – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski in the 2018/19 season.

ŁKS Commercecon Łódź will enter the match against Prometey, encouraged by the win against Grupa Azoty Chemik Police. The Squirrels had a bad start to the match against the Chemik, but they were able to overcome their weakness and were gaining momentum from one action to the next.

Ultimately, the result was decided by a tie-break, in which the teams fought for advantages. The Polish champions triumphed 17:15 and took away 2 valuable points from Szczecin. Aleksandra Gryka was chosen MVP of the match, but it is necessary to emphasize the team attitude of all players and the accurate rotation of the squad by the staff.

The most important thing is not to get carried away by mistakes, but to separate them and find a solution. This is what we will base on. This will be a very important match for us. We will definitely fight. We simply have no choice. If we want to leave the group in 1st place, now we have to win everything for three points – emphasized Paulina Maj-Erwardt, captain of ŁKS Commercecon Łódź.

The match between SC Prometey Dnipro and ŁKS Commercecon Łódź is scheduled for November 15, starting at 6 p.m. local time.