Wszyscy pamiętamy inauguracyjne spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzyń w Sport Arenie. Hala wypełniona niemal do ostatniego miejsca, niesamowita atmosfera i wspaniały mecz w wykonaniu ŁKS Commercecon, który zakończył się wygraną 3:1. Teraz czas na spotkanie rewanżowe w Schwerinie.

Łodzianki pojechały do Niemiec z myślą o walce o każdy punkt. – Nastawienie jest jak zawsze bojowe – podkreśliła libero Anna Korabiec. – Chcemy zagrać jak najlepszą siatkówkę. Mamy nadzieję, że przyniesie nam to zwycięstwo oraz efekty na następne spotkania. Musimy zagrać pewnie i nie doprowadzać do utraty punktów seriami. 

W pierwszym pojedynku z SSC Palmberg Schwerin łodzianki zaprezentowały wysoką formę. Przełożyło się to na wygraną 3:1. 21 punktów zdobyła w tym spotkaniu Monika Bociek, 12 dołożyła Aleksandra Wójcik, a 11 – Klaudia Alagierska. Z kolei w ekipie ze Schwerina punkty niemal po równo zdobywały Jennifer Geerties (13), Kimberly Drewniok (14) i McKenzie Adams (16). 

Kibice Łódzkich Wiewiór, którzy licznie wybrali się na spotkanie rewanżowe do Niemiec, liczą na dobry występ swojego zespołu. W ostatnim czasie bowiem dyspozycja drużyny Michala Maska faluje. Po ligowej wygranej z Energą MKS Kalisz przyszedł czas na bolesną porażkę z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała. Przed ŁKS Commercecon teraz kilka spotkań w krótkim odstępie czasu, więc łodzianki muszą się mocno spiąć. 

W Lidze Mistrzyń ŁKS Commercecon zajmuje ostatnie miejsce w grupie D, mając na koncie jedynie wygraną z SSC Palmberg. Z Savino Del Bene Scandicci dwukrotnie łodzianki przegrały 0:3, z Imoco Volley Conegliano we własnej hali też musiały uznać przewagę rywalek. Ta ostatnia drużyna przekonała się, że w Schwerinie SSC Palmberg potrafi być bardzo groźne. Dość niespodziewanie włoski zespół przegrał bowiem na wyjeździe 0:3. Czy Łódzkie Wiewióry po raz drugi znajdą patent na pokonanie SSC Palmberg? O tym przekonamy się już dziś wieczorem!

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30, a transmisję przeprowadzi Canal+ Sport2.