Już w najbliższą środę zespoły Ligi Siatkówki Kobiet rozegrają 14. kolejkę spotkań. Wicemistrzynie Polski jadą do Legionowa. Ich rywal DPD Legionovia po trzynastu meczach plasuje się na 7. miejscu w tabeli.

W pierwszej części sezonu zasadniczego ŁKS Commercecon Łódź podejmował Legionovię we własnej hali i jak się okazało nie miał większych problemów z odniesieniem wygranej 3:0. Jedynie w pierwszym secie doszło do walki na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały wtedy łodzianki. W dwóch kolejnych partiach kontrolowały przebieg gry i nie dały rywalkom nadziei na urwanie choćby seta. Najlepszą zawodniczką tego pojedynku została wybrana rozgrywająca Łódzkich Wiewiór – Marta Wójcik. Bardzo dobrze w pojedynku z Legionovią zaprezentowała się również Aleksandra Wójcik, która odnotowała 57% skuteczności w ataku. Trener Michal Masek mógł być także zadowolony z gry środkiem. Ewa Kwiatkowska miała 60% skuteczności w ataku, a Klaudia Alagierska 55%. Z kolei w ekipie z Legionowa najlepszą punktującą była Krystyna Kicka, która zapisała na swoim koncie 16 „oczek” i 42% skuteczności w ataku. Dobrze zaprezentowała się również Zuzanna Górecka, która w tym meczu miała 56% pozytywnego przyjęcia i zdobyła w sumie 9 punktów.  

Duet Kicka/Górecka może być również zadowolony ze swojej gry w meczu 12. kolejki. To jednak nie wystarczyło, aby pokonać Energę MKS Kalisz. Legionovia w meczu z beniaminkiem LSK zdobyła zaledwie jednego seta. Kicką (20 pkt.) i Górecką (11 pkt.) wspomagała Alicja Wójcik. Zanotowała 10 punktów, ale to nie wystarczyło na lepiej dysponowane kaliszanki. Po trzynastu meczach DPD Legionovia Legionowo plasuje się na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 15 punktów.

Faworytkami spotkania w Legionowie będą wiceliderki tabeli LSK – ŁKS Commercecon Łódź. Łódzkie Wiewióry po kiepskim meczu w Bydgoszczy zainkasowaly trzy punkty w pojedynku z #Volley Wrocław. Łodzianki musiały poradzić sobie bez chorej Krystyny Strasz i kontuzjowanej Ewy Kwiatkowskiej. Na libero jednak bardzo dobrze poradziła sobie Anna Korabiec. Z kolei na środku świetnie spisała się Zuzanna Efmienko-Młotkowska (12 punktów), która otrzymała statuetkę MVP tego meczu. Na przyjęciu po raz kolejny swoje umiejętności miała okazję zaprezentować Daria Szczyrba. Młoda zawodniczka może być bardzo zadowolona, bowiem statystyki odnotowały u niej 41% pozytywnego przyjęcia i 53% skuteczności w ataku. Okazję do gry miała również Agata Wawrzyńczyk, która zmieniła Monikę Bociek.

Kibiców Łódzkich Wiewiór może cieszyć fakt, że trener Masek rotuje składem, a zmienniczki prezentują się na boisku z dobrej strony. – Szukamy najlepszych rozwiązań. Na razie nas to trochę ratuje – przyznał szkoleniowiec ŁKS Commercecon. – Mieliśmy bardzo fajny początek sezonu i mam nadzieję, że do tego wrócimy, nabierając trochę mentalnej świeżości i nie będziemy popełniać prostych błędów, co za tym idzie będziemy skuteczniejsi.

Po zwycięstwie nad #Volley Wrocław i podziale punktów w Rzeszowie ŁKS Commercecon powrócił na drugie miejsce w tabeli LSK. Trzeba jednak pamiętać, że Developres ma jeden zaległy mecz z KSZO Ostrowiec Św.

Pojedynek DPD Legionovii Legionowo z ŁKS Commercecon Łódź będzie można zobaczyć również na antenie Polsatu Sport. Początek o godzinie 17:30.