ŁKS Commercecon Łódź ma za sobą udział w kolejnym turnieju towarzyskim przed sezonem 2023/2024. W rywalizacji o Puchar Marszałka Artura Kosickiego w Białymstoku Łódzkie Wiewióry uległy Grupie Azoty Akademii Tarnowskiej i wygrały z Białostocką Akademią Siatkówki. Tym samym zakończyły turniej na 2. miejscu.

Zmagania w Białymstoku rozpoczęły się od meczu Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej z BAS-em Białystok. Siatkarki z TAURON Ligi okazały się zdecydowanie lepsze i wygrały 3:0. Trenerzy zdecydowali się na rozegranie dodatkowej partii, w której również triumfowały tarnowianki.

Drugiego dnia turnieju zmierzyły się ze sobą ekipy tauronligowe – ŁKS Commercecon i Akademia Tarnowska. Poza trzecim setem, który został wygrany wysoko (25:14) przez mistrzynie Polski, mecz był wyrównany. Wyniki poszczególnych partii rozstrzygały się po wyrównanej walce na przewagi. W tie-breaku 16:14 wygrały tarnowianki i to one cieszyły się ze zwycięstwa w całym meczu. 

Druga wygrana zagwarantowała im 1. miejsce w całym turnieju o Puchar Marszałka Artura Kosickiego.

W zespole ŁKS Commercecon Łódź 23 punkty zdobyła Amanda Campos, 22 „oczka” dołożyła Julita Piasecka, a 20 Aleksandra Gryka. Wśród tarnowianek najwięcej punktów wywalczyła Danijela Dżaković. Reprezentantka Czarnogóry zapisała na swoim koncie 20 „oczek”. Po 11 punktów dołożyły Natasha CalkinsWiktoria Szumera.

W niedzielę odbyło się spotkanie pomiędzy ŁKS Commercecon Łódź i BAS Białystok. Gospodynie, poza czwartym setem, postawiły się mistrzowi Polski. Trenerzy rotowali składem, na boisku miały okazję pojawić się wszystkie zawodniczki. W ekipie Łódzkich Wiewiór 25 punktów zdobyła Julita Piasecka. 15 „oczek” zapisała na swoim koncie Aleksandra Dudek, zaś 14 Anastasiia Hryshchuk.

W drużynie z Białegostoku najwięcej punktów wywalczyła Maja Szymańska (15), a po 8 dołożyły Julia Papszun, Paulina NiedźwiedzkaAnna Wojciechowska.

ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Akademia Tarnowska 2:3
(23:25, 29:27, 25:14, 24:26, 14:16)

ŁKS Commercecon Łódź – BAS Białystok 3:1
(25:23, 22:25, 25:20, 25:15)

Grupa Azoty Akademia Tarnowska – BAS Białystok 3:0