ŁKS Commercecon Łódź charytatywnie
Klub ŁKS Commercecon Łódź skupia się przede wszystkim na ciągłym rozwoju sportowym. Bardzo ważne jest dla nas również krzewienie postaw prospołecznych, związanych z pomocą osobom potrzebującym. Jest dla nas istotną misją, aby wykorzystywać popularność sportu do czynienia dobra.
W ostatnich latach drużyna ŁKS Commercecon Łódź wzięła udział w wielu akcjach społecznych i charytatywnych.
- Kalendarz Łódzkich Wiewiór – co roku siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pozują do kalendarza, z którego część dochodu klub przeznacza na cele społeczne.
- Ambasadorki odpowiedzialnych adopcji – od wielu lat ŁKS Commercecon Łódź współpracuj ze Schroniskiem dla Zwierząt przy ul. Marmurowej 4. Siatkarki regularnie odwiedzają bezdomne zwierzęta, przywożąc zapasy karmy i promując odpowiedzialne adopcje. Inicjatywa “Adoptuj odpowiedzialnie” to akcja edukacyjna uświadamiająca, że adopcja zwierzęcia to decyzja na wiele lat i musi być przemyślana. Akcję promowaliśmy m.in. zamieszczając logotyp schroniska na koszulkach meczowych.
- #WygrywaMyPomagaMy – współpraca z łódzkich schroniskiem zaowocowała powstaniem akcji, polegającej na tym, że w fazie play-off mistrzostw Polski zespół rozgrywał mecze dedykowane wybranym psom ze schroniska, które z uwagi na wiek miały mniejsze szanse na adopcję.
- Szlachetna Paczka – drużyna wielokrotnie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji, której celem jest pomoc rodzinom i osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. We współtworzenie paczki dla wybranej rodziny brali udział również sponsorzy i partnerzy Klubu.
- Lądowanie św. Mikołaja – św. Mikołaj regularnie ląduje na lotnisku w Łodzi w ramach akcji charytatywnej. Po przywitaniu przejeżdża przez Łódź orszakiem, odwiedzając różne placówki i fundacje, gdzie wręcza dzieciom prezenty. Wielokrotnie siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wcielały się w rolę elfów św. Mikołaja.
- Wkręceni w pomagania i inne akcje – Łódzkie Wiewióry uczestniczą nie tylko w akcjach cyklicznych. Klub w trakcie każdego sezonu przekazuje gadżety na licytacje charytatywne, a zawodniczki wspierają potrzebujących. W poprzednich sezonach odwiedziły m.in. Dom Samotnej Matki czy Dom Pomocy Społecznej. W okresie pandemii Klub wspierał pracowników szpitala im. WAM przy ul. Żeromskiego oraz Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi.




